Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Artykuły

 • Nowe oblicze ulicy Sportowej

  Dobiegły końca prace związane z przebudową ulicy Sportowej, a w poniedziałek dokonano jej oficjalnego odbioru.W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik, miejsca parkingowe przy cmentarzu, mijankę wzdłuż ulicy Sportowej oraz zjazdy na posesje. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Grzmiąca a firmą European Wind Farms Polska Sp. z o.o. gmina otrzymała materiały budowlane niezbędne do budowy nowego chodnika i parkingu, tj. kostkę betonową, krawężniki i obrzeża. Uwzględniając otrzymane materiały koszt zadania wyniósł 164 828,92 złotych i zostanie w całości sfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  Czytaj Więcej o: Nowe oblicze ulicy Sportowej
 • Milionowe wsparcie trafi do Grzmiącej

  Szanowni Państwo,
  Miło nam poinformować, że dziś na stronie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie zostały opublikowane wyniki naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji w gminach, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y.

  Gmina Grzmiąca otrzymała środki finansowe na budowa targowiska i skweru. W ramach zadania planuje się wykonanie trzech wiat targowych, toalety publicznej, wiaty śmietnikowej oraz infrastruktury technicznej (ciągi pieszo-jezdne, chodniki, 10 miejsc parkingowych oraz 3 stanowiska dla busów – sprzedających, oświetlenie terenu, odwodnienie, instalację wodnokanalizacyjną oraz elektryczną). Skwer składać się będzie m.in. z terenów zielonych z nasadzeniami i ścieżek żwirowych z ławkami.

  Czytaj Więcej o: Milionowe wsparcie trafi do Grzmiącej
 • Czek dla gmin popegeerowskich

  Dziś w miejscowości Długie Wójt Patryk Makowski oraz Sołtys Sołectwa Grzmiąca Grażyna Pawłowska uczestniczyli w uroczystym przekazaniu symbolicznych czeków wsparcia dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

  Czytaj Więcej o: Czek dla gmin popegeerowskich
 • Utwardzenie placu przy krzyżu przez wyłożenie kostką brukową na cmentarzu w Grzmiącej

  Tuż przed 1 listopada zakończyły się pracę na cmentarzu komunalnym w Grzmiącej. Zadanie pn. „Utwardzenie placu przy krzyżu przez wyłożenie kostką brukową na cmentarzu w Grzmiącej" wykonała firma Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe „WEKTRA" Wiesław Łuczak wyłoniona w ramach zamówienia publicznego. Przedsięwzięcie obejmowało swoim zakresem m.in. roboty ziemne i przygotowawcze z ułożeniem krawężników, obrzeży i kostki na projektowanej powierzchni ok 260 m².

  Czytaj Więcej o: Utwardzenie placu przy krzyżu przez wyłożenie kostką brukową na cmentarzu w Grzmiącej

Banery/Logo