Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Informacje i komunikaty

Artykuły

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 75

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 75

  Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1

  • Obszar: województwo zachodniopomorskie powiat szczecinecki
  • Ważność: od godz. 19:30 dnia 24.11.2023 r. do godz. 09:00 dnia 25.11.2023 r.
  • Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -2°C.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %
  • Uwagi: Brak.
  Czytaj Więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 75
 • Komunikat wyróżnione

  Trening uruchamiania syren alarmowych w dniu 1 sierpnia 2023 r.

  Na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96), w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.00 przeprowadzony zostanie trening uruchamiania i pracy syren alarmowych zainstalowanych na terenie Gminy Grzmiąca. Emitowany będzie sygnał ciągły trwający 1 minutę.

  Czytaj Więcej o: Komunikat
 • Wojskowe targi służby i pracy w Gryfinie

  Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

  – Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

  Czytaj Więcej o: Wojskowe targi służby i pracy w Gryfinie
 • Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

  Szanowni Państwo,

  sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

  Przypominam, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

  Nie wolno również dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.

  Czytaj Więcej o: Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym
 • Informacja w sprawie zakazu kąpieli nad jeziorem Trzesiecko Plaża Wojskowa Szczecinek

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, że w związku z uzyskaniem przez pięć kolejnych sezonów ,,niedostatecznej” klasyfikacji jakości wody, kąpielisko „Plaża Wojskowa” nad jeziorem Trzesiecko przy ulicy Kilińskiego w Szczecinku nie zostało utworzone w sezonie kąpielowym 2022 co skutkuje, że obszar wody, na którym wyznaczone było kąpielisko nie stanowi już „kąpieliska” i wprowadzony został w tym miejscu stały zakaz kąpieli.
  W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku informuje, że zaprzestał prowadzenia nadzoru sanitarnego nad jakością wody w w/w miejscu.

  Czytaj Więcej o: Informacja w sprawie zakazu kąpieli nad jeziorem Trzesiecko Plaża Wojskowa Szczecinek
 • Obowiązek zabezpieczenia pasem przeciwpożarowym nieuprawianych gruntów

  W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym, który sprzyja pożarom, Nadleśnictwo Tychowo zwraca się z prośbą o przypomnienie właścicielom gruntów rolnych, o obowiązku zabezpieczenia pasem przeciwpożarowym nieuprawianych gruntów przylegających do terenów leśnych.

  Obowiązek powyższy wynika z ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej:

  1. Osoba fizyczna, osoba prawna, organizacja lub instytucja korzystające ze środowiska, budynku, obiektu lub terenu są zobowiązane zabezpieczyć je przed zagrożeniem pożarowym lub innym miejscowym zagrożeniem.
  2. Właściciel, zarządca lub użytkownik budynku, obiektu lub terenu, a także podmioty o których mowa ust. 1 ponoszą odpowiedzialność za naruszenie przepisów przeciwpożarowych, w trybie i na zasadach określonych w innych przepisach.

  Zabezpieczenie powyższe winno zostać wykonane do dnia poprzez wyoranie pasów izolacyjnych o szerokości min. 2 m i systematyczne ich odnawianie w sezonie pożarowym.

  Czytaj Więcej o: Obowiązek zabezpieczenia pasem przeciwpożarowym nieuprawianych gruntów

Banery/Logo