Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Z życia szkół

Artykuły

 • 6 Luty – Dzień Bezpiecznego Internetu

  Corocznie na początku lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu. Tradycją stało się już, że nasza szkoła przyłącza się do tych obchodów podejmując różnorodne działania. Pokazujemy uczniom, że Internet, to wspaniałe „miejsce”, które ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, pozwala poszerzać wiedzę i doskonalić umiejętności, a także rozwijać pasję. Jest też źródłem rozrywki. To wszystko jest dla nas dostępne i powinniśmy z tego czerpać przysłowiowymi „pełnymi garściami”, trzeba jedynie pamiętać, aby robić to rozsądnie.

  Dnia 6 lutego na przerwach międzylekcyjnych odbył się quiz, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 4-8. Odpowiedzi na krótkie pytania pozwalały  im zdobyć plakietkę „Dzień Bezpiecznego Internetu. Biorę udział” oraz słodki upominek.

  Uczniowie klas 1 i 2 uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Baśniowe granie” w Szczecinku. Przedstawienie poruszyło współczesny problem zbyt długiego spędzania czasu przez dzieci przed komputerem, tabletem, telefonem a skonstruowane zostało tak, by przemówić do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Zapewnia to trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu.

  Czytaj Więcej o: 6 Luty – Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Niech żyje bal!

  Dzień niecierpliwie oczekiwany przez całą społeczność naszej szkoły. W tym roku szkolnym po feriach zimowych odbyła się zabawa karnawałowa. Wspaniałą atmosferę wyczarował DJ PRZEMO ze Szczecinka, który w brawurowy sposób poprowadził wspaniałą zabawę. Na parkiecie bawili się wspólnie uczniowie klas młodszych i starszych oraz dzieci oddziału przedszkolnego. DJ inspirował wszystkich do szalonej, radosnej zabawy, którą urozmaicił licznymi konkursami z nagrodami. Były korowody, kółeczka, sztuczny śnieg, bańki mydlane i srebrne confetti.  Podczas zabawy uczniowie mieli możliwość częstowania się popcornem oraz watą cukrową.

  Dziękujemy DJ PRZEMO dzięki, któremu zabawa karnawałowa udała się jak nigdy i na długo pozostanie w pamięci dzieci i uczniów. Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Sponsorem didżeja, nagród rzeczowych oraz smakołyków był pan Marek Bulczak i pan Dawid  Kuliński, a Rada Rodziców ufundowała uczniom słodycze.

   

  Samorząd Uczniowski – SP Iwin

  Czytaj Więcej o: Niech żyje bal!
 • Tłusty czwartek

  Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

  Dzisiejszy dzień w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą. Nie zabrakło również innych rodzajów wypieków domowych. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!

   

  Samorząd Uczniowski SP Iwin

   

  Czytaj Więcej o: Tłusty czwartek
 • Warto pomagać

  To było bardzo wzruszające i emocjonujące spotkanie. Na zaproszenie Szkolnego Kola Wolontariatu "Otwórz serce"  do szkoły przyszła mama 6-miesiecznej  Kalinki Grzegorskiej. Dziewczynka wymaga rehabilitacji ogólnorozwojowej i neurologopedycznej.

  Czytaj Więcej o: Warto pomagać
 • Wieczór kolęd i pastorałek w szkole podstawowej w Iwinie

  Raz do roku w Szkole Podstawowej w Iwinie nastaje taki wieczór, kiedy przeżywamy cud Bożego Narodzenia. Są nim szkolne jasełka. W tym roku odbyły się one w duchu wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

  13 grudnia w sali gimnastycznej szkoły zebrali się zaproszeni na uroczystość goście, mieszkańcy Iwina i okolicznych miejscowości, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Piękne dekoracje, wieczór, ogromna ilość zapalonych świec – wszystko to wprowadziło zgormadzoną publiczność w świąteczną atmosferę.

  Czytaj Więcej o: Wieczór kolęd i pastorałek w szkole podstawowej w Iwinie
 • Piernikowe spotkanie

  Tradycją Szkolnego Koła Wolontariatu „Otwórz serce” jest ozdabianie pierniczków przed Świętami Bożego Narodzenia.

  W tym roku spotkaliśmy się w bardzo licznym gronie, co udowadnia, że w naszej szkole nie brakuje osób o dobrym sercu i ogromną chęcią niesienia pomocy.

  Czytaj Więcej o: Piernikowe spotkanie
 • Higiena naszą tarczą

  Uczniowie klas I-III biorą udział w Wojewódzkim Programie Edukacji Zdrowotnej:,, Higiena naszą tarczą ochronną”. Treści programu koncentrują się na zapobieganiu chorobom zakaźnym, głównie grypie i koronawirusowi SARS-COV-2,  poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. Znaczącą rolę w higienie osobistej odgrywa prawidłowe mycie rąk. Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. W szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Szczecinku, p. Iabelą Jadwiżyc dotyczące treści programu.

  Czytaj Więcej o: Higiena naszą tarczą

Banery/Logo