Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Z życia szkół

Artykuły

 • Turniej szachowy

  W dniu 22.11.2023 r. w Zespole Szkół w Grzmiącej odbył się szkolny turniej szachowy. W turnieju udział wzięli uczniowie klas V-VII. Zawodnicy zapoznali się z zasadami i planem rozgrywania turnieju. Nad przepisami szachowymi i rywalizacją w duchu „fair play” czuwało dwóch organizatorów i zarazem sędziów: Tomasz Buzała i Karol Koza. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem – wystąpiło łącznie 13 zawodników. Uczniowie rywalizowali ze sobą w systemie pucharowym z wykorzystaniem zegarów szachowych. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad „fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni. Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów:

  •  I miejsce: MATEUSZ FIJAŁKOWSKI – kl. VIIa
  • II miejsce: DAWID MORDAS – kl. VIa
  • III miejsce: OSKAR PASTWA – kl. VIIb

  Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy.

  Czytaj Więcej o: Turniej szachowy
 • Światowy dzień tabliczki mnożenia

  W piątek 17.11.2023 r. na całym świecie obchodzony był XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który propaguje nabywanie wiedzy matematycznej w przyjazny dla młodego człowieka sposób.

  W naszej szkole również obchodziliśmy to święto i z tej okazji wszyscy uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz szybkość wykorzystywania tej umiejętności rozwiązując działania pod presją ograniczonego czasu.

  Czytaj Więcej o: Światowy dzień tabliczki mnożenia
 • Dzień Niepodległości

  „Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani ma prawo do przyszłości”

                                                                                                                                                 Józef Piłsudski

   

  Sto piątą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, społeczność Zespołu Szkół w Grzmiącej uczciła 10.11.2023 r. uroczystym apelem, poświęconym temu wydarzeniu historycznemu.

  Uczniowie oraz nauczyciele zebrali się na udekorowanej narodowymi barwami hali, aby obejrzeć i wysłuchać montażu poetycko - muzycznego w wykonaniu koleżanek i kolegów  z przedszkola oraz klas I – VIII. Utwory nawiązywały do burzliwej przeszłości naszego kraju, latach niewoli i dążeń Polaków do wyzwolenia ojczyzny.

  Czytaj Więcej o: Dzień Niepodległości
 • Halloween Party

  27 października odbył się Bal Halloweenowy.

  Do szkoły zawitały czarownice, duchy, potwory i wampiry.

  Mimo strasznych przebrań, dzieci wesoło bawiły się przy swoich ulubionych zabawach, tańcach i piosenkach.

  Impreza udała się znakomicie, a dzieci już nie mogą się doczekać za co przebiorą się w przyszłym roku.

  Czytaj Więcej o: Halloween Party
 • „Zapałka Nie Ogrzeje”

  Kolejny rok przekonaliśmy się, że uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w akcjach na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

  „Zapałka nie ogrzeje” to akcja Caritas, której celem jest uwrażliwienie na problem biedy i jej konsekwencji. 1 listopada przy cmentarzu w Grzmiącej nasi wolontariusze kwestowali, aby pozyskać fundusze i przekazać je na dofinansowanie ogrzewania w ubogich gospodarstwach domowych.

  Cieszymy się, że tak wiele dzieci zgłosiło chęć udziału.

  Czytaj Więcej o: „Zapałka Nie Ogrzeje”
 • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

  W dniach 16-23 października w naszej szkole zorganizowano szereg działań w ramach Ogólnopolskiego Projektu  pod hasłem " Zostań królem/królową swojego czasu".

  Akcja miała na celu uświadomienie uczniom ich supermocy, jaką jest umiejętność efektywnego zarządzania swoim czasem.

  Na godzinach wychowawczy wysłuchali webinaru pt. „Jak efektywnie zarządzać swoim czasem ?”. Przygotowywali korony, tworzyli tarcze zegarowe , poznali przydatne narzędzia do efektywnego planowania swojego czasu, nauczyli się rozpoznawać i eliminować pożeraczy czasu.

  Czytaj Więcej o: Tydzień Uczniowskiej Supermocy
 • Godzina dla Twojej miejscowości

  20-22 PAŹDZIERNIKA 2023

  Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego.

  Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu "Otwórz serce" wzięło udział w akcji społecznej, w której każda osoba lub grupa osób może zrobić coś dobrego, pożytecznego, przydatnego dla miasta, miasteczka czy wioski i dla jej mieszkańców. Celem akcji jest realizacja własnych pomysłów na społeczne inicjatywy potrzebne w województwie zachodniopomorskim.  Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie POLITES Szczecin.

  Tym razem nasze działania skierowane zostały dla Nadii Gebauer - NADUSIA KONTRA SMA. 15 - miesięczna dziewczynka potrzebuje terapii genowej, aby powstrzymać śmiertelną chorobę. Naszym zadaniem było zbieranie kasztanów a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie Nadii.

  Czytaj Więcej o: Godzina dla Twojej miejscowości
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 13.10.2023 r. w Zespole Szkół w Grzmiącej, odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Jak zawsze przy takiej okazji, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście, zebrali się  w  sali gimnastycznej, aby uczcić tę uroczystość.

  Akademię otworzyły dzieci z przedszkola wykonując przygotowane piosenki, następnie uczniowie z klas IV, V,  VI i VII, zaprezentowali zebranym przygotowane wiersze oraz piosenki w montażu słowno – muzycznym, nie zabrakło nawet utworów w języku angielskim. Popisy uczniów zostały nagrodzone gromkim aplauzem, przez zebraną publiczność.

  Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia i wręczyli słodkie upominki.

  Czytaj Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej
 • Święto drzewa

  Z okazji Święta Drzewa w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyła się uroczystość, podczas której dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły w przedstawieniu „Dziuplaki”. Obecnością zaszczyciła nas pani Aleksandra Lachowska – zastępca Wójta Gminy Grzmiąca, pan Marek Bulczak – przewodniczący Rady Gminy oraz leśniczy Marcin Cymbałka. Zaproszeni goście wraz z panią dyrektor ułożyli ścieżkę sensoryczną z darów lasu, po której przeszły niemal wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości. Uczniowie z klas I – III ułożyli ogromne drzewo z wcześniej zgromadzonych darów przyrody. Na zakończenie pan Marek Bulczak i leśniczy posadzili rajską jabłoń, która zimą będzie ptasią stołówką.

  Barbara Ozymko - Galińska

  Czytaj Więcej o: Święto drzewa
 • Konkurs fotograficzny-tekst na stronę

  Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Fotograficzny „Pocztówka z wakacji został rozstrzygnięty. Tak, jak 3 wcześniejsze edycje konkursu, realizowane w ramach projektu „Cztery pory roku w obiektywie” był skierowany do uczniów klas I-VIII. 

  Jury w składzie: pan  dyrektor Arkadiusz Rosiński, pani Anita Gardzioła, pan Krzysztof Trybulski i pani Mariola Rozmacińska, oceniło prace zgodnie z regulaminem. Oprócz warsztatowej sprawności liczyły się także emocje, które wywoływały poszczególne kadry i ogólne wrażenie artystyczne. Niektóre zdjęcia zachwyciły świetnym zaznaczeniem poszczególnych planów i uchwyceniem różnorodnych faktur. W tej edycji, wyjątkowo, wśród nagrodzonych prac znalazły się również zdjęcia
  z wizerunkiem ucznia. Wakacje to czas beztroskich zabaw i to właśnie zostało uchwycone przez ich autorów.

  Czytaj Więcej o: Konkurs fotograficzny-tekst na stronę

Banery/Logo