Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Aktualności

Artykuły

 • Inauguracja Dnia Pracownika Socjalnego

  Dokonujemy wszelkich starań, aby nasza praca wykonywana była na jak najwyższym poziomie. Jest nam niezmiernie miło, że nasz trud codziennej pracy na rzecz mieszkańców Gminy Grzmiąca został zauważony. W dniu 20.11.2023 r.  z rąk Wicewojewody Zachodniopomorskiego odebraliśmy wyróżnienie, za co serdecznie dziękujemy. Dziś w tym wyjątkowym dniu „Święto Służb Społecznych”, wszystkim pracownikom Pomocy Społecznej życzymy sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

  Czytaj Więcej o: Inauguracja Dnia Pracownika Socjalnego
 • Piknik integracyjny

  Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizował piknik integracyjny.  Patronatem Honorowym wydarzenie objął Wójt Gminy Grzmiącą, Pan Patryk Makowski.

  Impreza miała na celu integrację osób z  niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną. Oficjalnego rozpoczęcia pikniku dokonała Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej, Pani Edyta Brysik. Również gorące powitanie padło z ust Wójta Gminy Grzmiąca, Pana Patryka Makowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Grzmiąca, Pana Marka Bulczaka oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych.

  Czytaj Więcej o: Piknik integracyjny
 • OGŁOSZENIE !!! - Rusza nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej ogłasza nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024
  Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

  Adresatami Programu są:

  dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7. i 8. w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie
  ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz

  osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
  a) o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
  b) o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
  c) traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. , poz. 100 z póżn. zm.).

  Czytaj Więcej o: OGŁOSZENIE !!! - Rusza nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2024
 • Zbiórka fantów na loterię wyróżnione

  Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej zwracają się z prośbą do lokalnej społeczności o przekazanie fantów na loterię organizowaną podczas pikniku integracyjnego, który odbędzie się dnia 31.08.2023 r. na stadionie sportowym w Grzmiącej
  w godz. 14:00-19:00.

  W programie imprezy przewidziana jest loteria fantowa – koło fortuny.
  W związku z tym pragniemy ogłosić zbiórkę fantów: gadżety firmowe, książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, maskotki, wyroby  rękodzielnicze, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe, przedmioty artystyczne lub inne rzeczy, przedmioty czy usługi, które ucieszą uczestników loterii.

  Fanty można przynosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pok. nr 2.

  Szczegółowych informacji udzielą pracownicy socjalni GOPS Grzmiąca, Pani Katarzyna Pęcak, Pani Dominika Bielecka oraz Pani Magdalena Pitra
  tel. 94 37 36 878 wew. 63, 64, 65.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy!

  Czytaj Więcej o: Zbiórka fantów na loterię
 • Integracyjna wycieczka

  Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej dnia 20 lipca 2023 r. w ramach realizacji projektów socjalnych pn. „Aktywni niePełnosprawni - Szansa na lepsze jutro”, „Razem przeciw przemocy” oraz „W rodzinie siła” zorganizowali jednodniową wycieczkę do Człuchowa.  

  W wycieczce wzięło udział 48 osób wraz z czterema opiekunami, w tym jedenaścioro dzieci. Grupa była bardzo zróżnicowana pod względem wiekowym jak i zdrowotnym. Jednak wszyscy wyśmienicie poradzili sobie z aktywnością na wspólnej wyprawie.

  Czytaj Więcej o: Integracyjna wycieczka
 • Spotkanie z Centrum Zdrowia Psychicznego

  Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w dniu 12.07.2023 r. w siedzibie Ośrodka zorganizowali kolejne spotkanie zainicjowane dzięki realizacji projektów socjalnych pn. „Aktywni niePełnosprawni - Szansa na lepsze jutro”, „Razem przeciw przemocy” oraz „W rodzinie siła” z Zespołem Centrum Zdrowia Psychicznego reprezentowanym przez Panią Izabelę Nowak – Koordynatorem psychologów, Panią Pauliną Fabisiak- psychologiem i Panem Piotrem Rzewuskim – Koordynatorem Zespołu Leczenia Środowiskowego. Frekwencja dopisała. Były i pytania i dobry humor. Na spotkaniu zostały poruszone tematy z zakresu depresji i zdrowia psychicznego. Zespół poruszył kwestie zakresu pomocy, która jest skierowana do mieszkańców Gminy Grzmiąca.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z Centrum Zdrowia Psychicznego
 • Ognisko

  Dnia 29 czerwca 2023 r. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej zorganizowali na placu zabaw przy SP w Grzmiącej ognisko z okazji Dnia Dziecka połączone z rozpoczęciem wakacji.

  Były zabawy, konkursy, no i oczywiście smaczna kiełbaska dla wszystkich uczestników wydarzenia. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, nikt nie odszedł od nas z pustymi rękami. Dla każdego znalazło się coś miłego.

  Ponadto dzieci mogły liczyć na brokatowe tatuaże, bańki mydlane oraz kolorowe baloniki. Dzięki uprzejmości SP w Grzmiącej wszystkie obecne osoby mogły spędzić aktywnie czas skacząc na skakance, kręcąc hula-hop czy przeciągając linę.

  Czas upłynął nam na wspólnej zabawie i radości.

  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz wszelką pomoc w realizacji projektów socjalnych.

  Czytaj Więcej o: Ognisko

Banery/Logo