Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Środowisko

Menu dla: Środowisko

Artykuły

 • Program Czyste Powietrze

  Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców (właścicieli domków jednorodzinnych) Wójt Patryk Makowski podpisał kolejne porozumienie z Panią Emilią Niemyt Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.  Porozumienie ustala zasady wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze na terenie Gminy Grzmiąca.

  Celem Programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. 

  Zapraszamy do punktu konsultacyjnego w Urzędzie Gminy Grzmiąca gdzie uzyskają Państwo informacje o programie, pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie oraz pomoc przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

  Czytaj Więcej o: Program Czyste Powietrze
 • Remont drogi w Gdańcu ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych!

  Dnia 23 września w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie wójt Patryk Makowski i wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc w obecności posła Michała Jacha i wicewojewody Marka Subocza podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni i zjazdów z drogi gminnej dz. nr 213 do miejscowości Gdaniec, gm Grzmiąca”. Inwestycja będzie współfinansowana w 50 % ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Przyznane wsparcie finansowe to kolejny ważny element w poprawie infrastruktury drogowej naszej gminy.
  Warto podkreślić, że na ten sam odcinek drogi Gmina Grzmiąca otrzymała także wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ze środków na realizację zadania określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych w wysokości 22, 1% kosztów kwalifikowanych.

  Czytaj Więcej o: Remont drogi w Gdańcu ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych!

Banery/Logo