Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Bitwa Regionów

  Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do rywalizacji w konkursie kulinarnym pn. „Bitwa Regionów”, który odbędzie się w nowej formule:

  • jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną
  • oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

  Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. To właśnie Panie, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów.

  Szczegółowe informację na stronie internetowej: www.bitwaregionow.pl

   

  Czytaj Więcej o: Bitwa Regionów
 • Międzynarodowy dzień wolontariusza

  To raczej nie przypadek, że dzień ten wypada w grudniu - miesiącu, w którym dni mają swoje szczególne znaczenie. Tak jest i w tym przypadku. To bowiem oni nie bacząc na trudy wyzwania i przeszkody zdecydowali się ofiarować... no właśnie co? Siebie samych, swój czas, swoje zaangażowanie, swoją pomoc czyli to co niepoliczalne i bezcenne...
  W dniu wolontariusza serdecznie dziękuję za to, że jesteście. Za całą Waszą pracę serdecznie dziękuję.

  Wójt

  Patryk Makowski

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy dzień wolontariusza
 • Stowarzyszenie Wspólnie z mikrodotacją !

  Szanowni Mieszkańcy,
  Informujemy, że Stowarzyszenie Wspólnie otrzymało mikrodotację w wysokości 4 tysięcy złotych na zadanie pn. „Razem możemy więcej – integracja w Grzmiącej” w ramach naboru II na rok 2020 „Program Społecznik na lata 2019-2021”, Subregion D.

  Dzięki otrzymanemu wsparciu został zakupiony niezbędny sprzęt do organizowania inicjatyw oddolnych tj. nowa maszyna do waty cukrowej oraz duży namiot. Ponadto planujemy organizację pikniku inauguracyjnego dla mieszkańców Gminy Grzmiącej. Pragniemy zachęcić społeczeństwo do aktywniejszego spędzania wolnego czasu, integracji społecznej oraz nawiązywania nowych znajomości.

  Czytaj Więcej o: Stowarzyszenie Wspólnie z mikrodotacją !

Banery/Logo