Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Wsparie finansowe z Województwa Zachodniopomorskiego

Artykuły

 • Wymiana pokrycia dachowego w OSP Grzmiąca

  W poniedziałek, 10 lipca 2023 roku na zaproszenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz w siedzibie Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego spotkali się przedstawicie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa zachodniopomorskiego na uroczystym podpisaniu umów dotyczących wykonania zadań publicznych w ramach „Grantów Strażackich” – edycja 2023.
  Umowę na realizację projektu pn. „Modernizacja dachu budynku strażnicy OSP w Grzmiącej” parafował Prezes OSP Grzmiąca Mateusz Babiak. W wydarzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski.

  Czytaj Więcej o: Wymiana pokrycia dachowego w OSP Grzmiąca
 • Poprawa i modernizacja infrastruktury sportowej

  Dziś w Urzędzie Miasta w Szczecinku odbył się briefing prasowy podczas, którego samorządowcy ziemi szczecineckiej oficjalnie parafowali umowy na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej na terenie swoich gmin.
  Z ramienia Województwa umowy podpisał Stanisław Wziątek Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego w obecności Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jakuba Hardie – Douglasa.

   

  Czytaj Więcej o: Poprawa i modernizacja infrastruktury sportowej
 • Dotacja w ramach "POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA"

  Gmina Grzmiąca otrzymała dofinansowanie w wysokości 48 342,00 zł na realizację projektu grantowego pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA. Wsparciem zostaną objęte dwie placówki oświatowe z terenu naszej gminy, tj. Zespół Szkół w Grzmiącej (w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole w Grzmiącej) i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie. W ramach projektu zostaną zakupione m.in. środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji, maszyna do czyszczenia, generatory ozonu, stojące dozowniki bezdotykowe oraz opryskiwacze z przeznaczeniem na walkę z COVID-19.

  Czytaj Więcej o: Dotacja w ramach "POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA"
 • Przebudowa drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice

  Trwają prace związane z przebudową drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice. Od poniedziałku 20 września Wykonawca robót rozpoczął układanie nawierzchni drogi płytami JOMBO śladowo i w pełnym wyłożeniu na wysokości mijanek i zjazdów począwszy od drogi powiatowej nr 1250 Z w kierunku do miejscowości Boleszkowice. Druga ekipa układa płyty w miejscowości bezpośrednio przy zabudowach wielorodzinnych i jednorodzinnych. Nowa nawierzchnia drogi będzie długości 1,34 km i szerokości 3,5 m, na której wykonanych zostanie 6 mijanek.

  Czytaj Więcej o: Przebudowa drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice
 • Nowe oblicze drogi gminnej w Boleszkowicach

  W piątek, 22 października Wójt Patryk Makowski dokonał oficjalnego odbioru końcowego inwestycji pn. ”Przebudowa drogi gminnej gruntowej do m. Boleszkowice dz. 540, 595, 542, 582/6 obręb Krosino w gminie Grzmiąca”.
  W odbiorze uczestniczył także wykonawca robót budowlanych właściciel firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „WEKTRA” Pan Wiesław Łuczak, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Pan Edward Woźniak, Kierownik Budowy mgr inż. Michał Rosa, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Magdalena Gajewska oraz Sołtys Sołectwa Wielanowo i Radna Rady Gminy Aleksandra Cygan.

  Czytaj Więcej o: Nowe oblicze drogi gminnej w Boleszkowicach
 • GRANTY SOŁECKIE 2021

  Uwaga Sołtysi oraz Rady Soleckie !
  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w konkursie „Granty sołeckie 2021”.
  Konkurs jest skierowany do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.
  Pula środków w konkursie 1 800 000,00 zł
  W konkursie wyłonionych zostanie 180 Gmin (laureatów konkursu), przy czym z danej gminy wyłonionych może być maksymalnie laureatów (sołectwa).
  Nagrodą w konkursie jest pomoc finansowa w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu.
  Szczegółowe informację dostępne na stronie internetowej http://www.grantysoleckie.wzp.pl/o-konkursie-2  oraz u pracownika merytorycznego pod numerem tel. 94 37 368 10 wew. 41 lub pod adresem e-mail k.smiechowska@grzmiaca.org.pl

  Czytaj Więcej o: GRANTY SOŁECKIE 2021
 • Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice

  Szanowni Państwo !

  Dziś Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego opublikował listę rankingową wniosków zakwalifikowanych do otrzymania dotacji w ramach zadań wynikających z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Miło nam poinformować, że Gmina Grzmiąca z zadaniem pn. „Przebudowa drogi gminnej gruntowej do m. Boleszkowice dz. 540, 595, 542, 582/6 obręb Krosino w gminie Grzmiąca” znalazła się na tej liście z 52,17% dofinansowaniem kosztów kwalifikowanych, co stanowi kwotę 393 509,56 zł wsparcia. Całkowity szacowany koszt tej inwestycji to 780 299,52 zł. Planowany jest gruntowny remont ponad kilometrowego odcinka drogi.

  Czytaj Więcej o: Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice

Banery/Logo