Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2021

Harmonogram obowiązuje od 01.07.2021 do 31.12.2021

Nowe oblicze ulicy Sportowej

Dobiegły końca prace związane z przebudową ulicy Sportowej, a w poniedziałek dokonano jej oficjalnego odbioru.W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik, miejsca parkingowe przy cmentarzu, mijankę wzdłuż ulicy Sportowej oraz zjazdy na posesje. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Grzmiąca a firmą European Wind Farms Polska Sp. z o.o. gmina otrzymała materiały budowlane niezbędne do budowy nowego chodnika i parkingu, tj. kostkę betonową, krawężniki i obrzeża. Uwzględniając otrzymane materiały koszt zadania wyniósł 164 828,92 złotych i zostanie w całości sfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto przypomnieć, że na mocy podobnego porozumienia w ubiegłym roku inwestor budujący wiatraki w okolicy Grzmiącej wykonał nową nawierzchnię asfaltową na tej ulicy.
Zrealizowane przedsięwzięcie z całą pewnością wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkoły czy orlika, jak również znacznie zwiększy funkcjonalność, komfort i wygodę użytkowania zagospodarowanego terenu oraz poprawi estetykę tej okolicy.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo