Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej do miejscowości Boleszkowice

Szanowni Państwo !

Dziś Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego opublikował listę rankingową wniosków zakwalifikowanych do otrzymania dotacji w ramach zadań wynikających z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Miło nam poinformować, że Gmina Grzmiąca z zadaniem pn. „Przebudowa drogi gminnej gruntowej do m. Boleszkowice dz. 540, 595, 542, 582/6 obręb Krosino w gminie Grzmiąca” znalazła się na tej liście z 52,17% dofinansowaniem kosztów kwalifikowanych, co stanowi kwotę 393 509,56 zł wsparcia. Całkowity szacowany koszt tej inwestycji to 780 299,52 zł. Planowany jest gruntowny remont ponad kilometrowego odcinka drogi.

Dokumentacja projektowa przewiduję wykonanie przebudowy drogi na odcinku 1,340 km. Nawierzchnię drogi o szerokości 3,5 m stanowić będą płyty Jomb układane śladowo bądź w pełnym wyłożeniu na wysokości zjazdów i mijanek. Projekt przewiduję budowę 19 zjazdów i jednego skrzyżowania. Na przebudowywanym odcinku zlokalizowano 6 mijanek o długości 25 metrów i szerokości 2,5 m.

Warto podkreślić, że zadanie jest do zrealizowania w 2021 roku pod warunkiem zabezpieczenia odpowiednich środków w budżecie gminy. Wsparcie finansowe to kolejny ważny element w poprawie infrastruktury drogowej naszej gminy.

Lista rankingowa dostępna tutaj.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo