Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Pismo Nadleśnictwa Tychowo - zapobieganie pożarom, klęsce żywiołowej

W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym, który sprzyja pożarom, Nadleśnictwo Tychowo zwraca się z prośbą o przypomnienie właścicielom gruntów rolnych, o obowiązku zabezpieczenia pasem przeciwpożarowym nieuprawianych gruntów przylegających do terenów leśnych.

Obowiązek powyższy wynika z Ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o ochronie przeciwpożarowej:

  1. Osoba fizyczna, osoba prawna, organizacja lub instytucja korzystające ze środowiska, budynku, obiektu lub terenu są zobowiązane zabezpieczyć je przed zagrożeniem pożarowym lub innym miejscowym zagrożeniem.
  2. Właściciel, zarządca lub użytkownik budynku, obiektu lub terenu, a także podmioty o których mowa ust. 1 ponoszą odpowiedzialność za naruszenie przepisów przeciwpożarowych, w trybie i na zasadach określonych w innych przepisach.

Zabezpieczenie powyższe winno zostać wykonane do dnia 15.04.2021 roku poprzez wyoranie pasów izolacyjnych o szerokości min. 2m i systematyczne ich odnawianie w sezonie pożarowym.

Treść pisma znajduje się w załączniku.

Autor: Nadleśniczy Jerzy Wicik

Banery/Logo