Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Apel - zwierzęta zimą

Zima jest szczególnie trudnym okresem w egzystencji zwierząt. Dlatego zwracamy się z apelem, aby szczególnie podczas tego okresu zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół.

W przypadku zwierząt bytujących na wolnym powietrzu, pamiętajmy aby:

  • Zapewnić swojemu psu ocieploną budę poprzez wyłożenie jej elementów kocem lub słomą oraz zakrycie wejścia od góry uchylną klapką.
  • Zwolnić zwierzę z łańcucha podczas silnych mrozów. Zapewnić mu dużo ruchu. Brak ruchu u psa to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa
  • Podawać ocieploną wodę do picia.
  • Zapewnić ciepłą karmę 2 razy dziennie.
  • Jeżeli jest to możliwe zabrać psa do domu.

Pamiętajmy również o innych zwierzętach takich jak koty wolno bytujące, które są naturalnym sprzymierzeńcem człowieka w walce z gryzoniami. Zapewnijmy im wejście do piwnic lub korytarzy w trudnym okresie zimowym.

U ptaków zachodzi bardzo szybka przemiana materii - sukcesywnie je dokarmiajmy
w stałych miejscach nie zapominając o systematyczności.

Zwracamy się o wyczulenie na wszelkie przypadki i odstępstwa w sprawie pozostawienia zwierząt bez należytej opieki podczas trudnych warunków zimowych.

Nie bądźmy obojętni!

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo