Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Nowe oblicze drogi w miejscowości Gdaniec

30 października br. odbył się oficjalny odbiór robót remontowanej drogi do miejscowości Gdaniec. Ze względu na pandemię w spotkaniu uczestniczył wójt Patryk Makowski, pracownik ds. ochrony środowiska i drogownictwa Michał Kublas, przedstawiciel wykonawcy Piotr Bańkiewicz, inspektor nadzoru Edward Woźniak oraz kierownik budowy Dariusz Wasylcyszyn.

Całkowita wartość zadania to, 508 625,91 złotych, w tym:

  • 254 151,21 zł - dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych;
  • 186 389,50 zł – dofinansowanie wynikające z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego;
  • 68 085,20 zł - z budżetu Gminy Grzmiąc.

W ramach zadania pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni i zjazdów z drogi gminnej dz. nr 213 do miejscowości Gdaniec, gm Grzmiąca” wykonany został kompleksowy remont niemal kilometrowego odcinka drogi (993 m) wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym mijankami i przepustami. Na całym odcinku drogi dokonano nasadzeń 100 sztuk drzew i krzewów miododajnych. Nowa nawierzchnia oznacza przede wszystkim poprawę dostępności komunikacyjnej, lepszy dojazd do gruntów rolnych jak również podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróżowania mieszkańców .
Warto podkreślić, że ostatnia tak duża inwestycja drogowa w naszej gminie była realizowana w 2016 roku dla zadania pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni i zjazdów drogi gminnej do miejscowości Równe”.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo