Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Piknik charytatywny RAZEM DLA MONIKI !

W niedzielne popołudnie hala widowiskowo – sportowa w Grzmiącej pękała w szwach. Wydarzenie przyciągnęło niespodziewaną liczbę osób o wielkich i hojnych sercach !
Dzięki zaangażowaniu i współpracy m.in. szkół z terenu gminy Grzmiąca, kół gospodyń wiejskich, sołectw, stowarzyszeń, Radnych Rady Gminy Grzmiąca, pracowników Urzędu Gminy Grzmiąca i GOPS oraz przedsiębiorców udało się zorganizować wiele atrakcji dla każdego.
Podczas pikniku przygotowano bogatą strefę gastronomiczną począwszy od pysznych ciast, gofrów, wyśmienitych pierogów, znakomitych dań obiadowych, swojskich wyrobów po dania z grilla. Niedzielne wydarzenie to także liczne licytacje przedmiotów i usług podarowanych przez bezinteresownych darczyńców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez BS Białogard. Dla najmłodszych i nieco starszych uczestników harcerze przygotowali tatuaże brokatowe, warkoczyki, malowanie twarzy. Ciekawe animacje zapewniła także Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku oraz Animacje dla Dzieci u cioci Marlenki. Przybyli goście mogli skorzystać także z fotobudki 360 czy Berlinkowozu. Kolejną atrakcją przygotowaną przez Hufiec ZHP Szczecinek była strzelnica. Nie mogło też zabraknąć druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zapraszali do swoich wozów i opowiadali o specyfice swojej służby.
Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z przedszkola przy Zespole Szkół w Grzmiącej, dzieci uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne m.in. zespół „DoMISol” i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwinie oraz zespół ONTIS. Zawodniczki Akademii Fitness Sportowego Szczecinek zaprezentowały przepiękne choreografie.

Niedzielnego popołudnia przyświecał jeden cel ! Uzbierać jak najwięcej i wesprzeć Monikę w walce z tym „dziadem”. Finalnie po zliczeniu wszystkich puszek, licytacji i loterii fantowej udało się uzbierać imponującą kwotę w wysokości 56.529,27 zł, które dzisiaj zasiliły konto zrzutki utworzonej na leczenie Moniki.

W imieniu wszystkich współorganizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku i choćby w najmniejszym stopniu dołożyli cegiełkę do organizacji pikniku charytatywnego RAZEM DLA MONIKI!

Podziękowania kieruję nie tylko do wolontariuszy, partnerów i sponsorów, ale również do każdej osoby, która odwiedziła w niedzielę halę i przekazała datek do puszki, wspierając Monikę Stokowiec w walce z glejakiem.

To dzięki Wam wszystkim - bo wspólnie możemy więcej !

Dziękuję !

Na koniec w sposób szczególny dziękuję również moim współpracownikom i przyjaciołom za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Wójt Gminy Grzmiąca
Patryk Makowski

Przygotowane stoiska podczas wydarzenia:

Rada rodziców Szkoła Podstawowa Iwin;
Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Babeczki" w Grzmiącej;
Sołectwo Grzmiąca;
Sołectwo Storkowo;
Sołectwo Radomyśl;
Kgw Szalone Mamuśki;
Sołectwo Przeradz/Sołectwo Iwin;
Sołectwo Sucha- Świetlica Wiejska w Suchej;
Stanowisko z regionalnymi wyrobami;
Stowarzyszenie WSPÓLNIE;
Szkolne Koło Wolontariatu „Otwórz Serce” i Zespół Szkół w Grzmiącej;
Przedszkole w Grzmiącej przy Zespole Szkół w Grzmiącej;
Stoisko Pani Bozena Pruchniak - pomiar ciśnienia;
Loteria fantowa;
Fotobudka 360 stopni;
Strefa dzieci (ZHP – malowanie twarzy, tatuaże warkoczyki, Animacje dla Dzieci u cioci Marlenki Fotobudka360 Zamki Dmuchane, pokazy pierwszej pomocy);
Strzelnica;
Berlinkowóz;
Ochotnicze Straże Pożarne;

Autor: Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski

Banery/Logo