Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Informacja o pomocy finasowej dot. dofinasowania na usuwanie Barszczu Sosnowskiego

Informujemy, że w 2023 roku Gmina Grzmiąca uzyskała pomoc finansową na zadanie pn. "Usuwanie Barszczu Sosnowskiego z terenu gminy Grzmiąca etap I" ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie" w kwocie 44.824,70 zł.

W wyniku realizacji zadania zostanie osiągnięty:

  1. Efekt ekologiczny w postaci: zabiegów ochrony czynnej – usuwanie Barszczu Sosnowskiego na terenie 51 działek;
  2. Efekt rzeczowy w postaci: usuwania Barszczu Sosnowskiego przy zastosowaniu 2 zabiegów mechanicznych i 2 zabiegów chemicznych na obszarze 7,69 ha.

Wsparcie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie stanowi 75 % wartości zadania. Pozostała część sfinansowana zostanie przez właścicieli i użytkowników nieruchomości.

W ramach realizacji przedsięwzięcia Gmina nawiązała współpracę z instytucjami tj. Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, Bioenergetyką, Lasami Państwowymi Nadleśnictwem Połczyn oraz z prywatnymi właścicielami i użytkownikami gruntów.

Zakończenie prac zaplanowano do dnia 30 września 2023 roku.

Banery/Logo