Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Dofinansowanie gminnego transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2023 roku

Gmina Grzmiąca, jako Organizator publicznego transportu zbiorowego, pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w wysokości 263.757,00 zł. Dopłatą zostaną objęte linie komunikacyjne funkcjonujące na terenie gminy, którymi realizowany jest również obowiązek dowozu dzieci i młodzieży do przedszkola i szkół podstawowych.

Na terenie gminy funkcjonuje 6 linii komunikacyjnych o łącznej długości 290 km. W roku 2023 łączna wielkość pracy eksploatacyjnej wyniesie 87.919 wozokilometrów. Autobusy będą kursowały w dni nauki szkolnej zgodnie z rozkładem jazdy, który dostępny jest na stronie gminy.

Zgodnie z wnioskiem mieszkańców miejscowości Storkowo linia autobusowa Grzmiąca - Grzmiąca przez Krosino oraz Grzmiąca-Grzmiąca przez Boleszkowice została wydłużona do miejscowości Storkowo zapewniając tym samym mieszkańcom bezpośredni dojazd do miejscowości Grzmiąca.

Autor: Aleksandra Lachowska

Banery/Logo