Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Nabór ankiet w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

Dnia 2 stycznia 2023 r. na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłoszono trzeci nabór wniosków. Informujemy, że Wójt Gminy Grzmiąca zamierza aplikować o środki w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa. W ramach dofinansowania kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Grzmiąca zainteresowani udziałem w programie proszeni są o wypełnienie ankiety dotyczącej ilości odpadów, która ułatwi oszacowanie wysokości kosztów przy składaniu wniosku.

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy o odpadach rolnicy gospodarujący na powierzchni użytków rolnych powyżej 75 hektarów podlegają obowiązkowemu wpisowi do BDO, czyli Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami.

Ankietę należy złożyć do dnia 10 marca 2023 r.:

UWAGA:

Ankiety złożone po 10 marca br. nie zostaną uwzględnione przy składaniu wniosku. Dofinansowanie 1 Mg odpadów wynosi 500 zł, w przypadku przekroczenia tej kwoty rolnik będzie zobowiązany dopłacić różnicę.


Ankieta w załączeniu.

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo