Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Oficjalne otwarcie ulicy Spółdzielczej

Dnia 07 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej inwestycji zrealizowanej w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja I, pn. „Przebudowa ulicy Spółdzielczej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Grzmiąca”.

W wydarzeniu uczestniczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Golińska, Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski, Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec, Radna Rady Gminy Grzmiąca Danuta Babiak oraz Sołtys Sołectwa Grzmiąca Grażyna Pawłowska.

 

W ramach zrealizowanego zadania wykonano kompleksową przebudowę ulicy Spółdzielczej na odcinku 500 metrów, w tym roboty rozbiórkowe wraz z korytowaniem, nowe podbudowy, jezdnię z nawierzchnią z mieszanek mineralno-bitumicznych, ciągi piesze z kostki betonowej. Przebudowano także skrzyżowanie drogi powiatowej nr 1258Z (ul. Kolejowa) i zjazd na ul. Krótką.
Warto przypomnieć, że pierwotnie wartość całego zadania została oszacowana na kwotę 1.815.600,00 zł. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego Wykonawca robót POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. złożył najkorzystniejszą ofertę opiewającą na 1.199.942,74 zł.
Ostatecznie dofinansowanie tego zadania w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych wynosiło 1.133.945,89 zł, co stanowi 94,50 % wartości inwestycji. Pozostała kwota w wysokości niemal 66 tys. zł stanowiła wkład własny z budżetu Gminy Grzmiąca.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo