Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

„Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” - nabór uzupełniający

ROLNIKU

Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu składania deklaracji. Nabór potrwa do 31 sierpnia 2021 r.

PRZYPOMINAMY

Chcesz się pozbyć folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag?

Wójt Gminy Grzmiąca zamierza aplikować o środki w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dofinansowanie można otrzymać m.in. na koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa. W ramach dofinansowania kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Grzmiąca zainteresowani udziałem w programie proszeni są o wypełnienie ankiety dotyczącej ilości odpadów, która ułatwi oszacowanie wysokości kosztów przy składaniu wniosku.

Ankietę należy złożyć do dnia 31 sierpnia 2021 r.:

UWAGA: Ankiety złożone po 31 sierpnia br. nie zostaną uwzględnione przy składaniu wniosku. Dofinansowanie 1 Mg odpadów wynosi 500 zł, w przypadku przekroczenia tej kwoty rolnik będzie zobowiązany dopłacić różnicę.

Ankieta w załączeniu.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo