Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Za nami kolejne działania rewitalizacyjne w gminie Grzmiąca

Wczoraj Wójt Patryk Makowski wspólnie z panią sołtys Grażyną Pawłowską, będącą Liderem grupy inicjatywnej dokonali oficjalnego otwarcia chodnika wykonanego w ramach projektu konkursowego pn. „Społeczna Rewitalizacja”.
Od kilku dni mieszkańcy miejscowości Grzmiąca mogą cieszyć się zupełnie nową infrastrukturą drogową. Zrealizowana inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby społeczności lokalnej, która z jednej strony pozwoliła uporządkować teren w tej okolicy, a przede wszystkim jest dużym skrótem na zakupy czy do kościoła. 

Nowy chodnik połączył istniejącą infrastrukturę drogową przy ulicy Bobolickiej z osiedlem przy ulicy 1 Maja w kierunku ulicy Ogrodowej. Inwestycja z pewnością poprawi bezpieczeństwo oraz komfort osób poruszających się pieszo. Ułatwi mieszkańcom dostęp m.in. do kościoła, Urzędu Gminy, cmentarza czy marketu.

W ramach zadania wykonano prace rozbiórkowe, podbudowę, utwardzono teren, ułożono nowy chodnik i wykonano prace porządkowe. Wielkie podziękowania należą się pracownikom Urzędu Gminy Grzmiąca za okazane wsparcie i włożony wysiłek w wybudowanie chodnika.

 

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo