Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Artykuły

 • Poradnik dla Seniora – najważniejsze zagadnienia prawne

  W ramach zadań realizowanych przez Powiat Szczecinecki z zakresu edukacji prawnej, w załączeniu prezentujemy „Poradnik dla Seniora – najważniejsze zagadnienia prawne” zawierający sześć artykułów o tematyce prawnej skierowanej do seniorów. Poradnik został opracowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe w Brusach, które w 2020 r. realizowało zadania z zakresu edukacji prawnej na obszarze Powiatu Szczecineckiego.

  Czytaj Więcej o: Poradnik dla Seniora – najważniejsze zagadnienia prawne
 • Harmonogram udzielania Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

  W związku z trwającym stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, Starosta Szczecinecki zdecydował, że od 1 stycznia 2021 r. nieodpłatne porady na terenie Powiatu Szczecineckiego będą udzielane przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (na odległość). Porady stacjonarne w punktach są zawieszone.

  Na nieodpłatne porady można zapisać się w następujący sposób:

  Harmonogram w załączeniu.

   

  Czytaj Więcej o: Harmonogram udzielania Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
 • Nieodpłatna pomoc prawna - porady w trybie zdalnym od 20 października 2020 r.

  W związku z trwającym stanem epidemii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzonym na podstawie § 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 491 z późn. zm.) oraz wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na obszarze Powiatu Szczecineckiego, na podstawie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r., poz. 294 z późn. zm.) Starosta Szczecinecki zdecydował o udzielaniu od 20 października 2020 r. (wtorek) nieodpłatnej pomocy prawnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Porady w trybie stacjonarnym na terenie Powiatu Szczecineckiego zostają zawieszone do odwołania.

  Czytaj Więcej o: Nieodpłatna pomoc prawna - porady w trybie zdalnym od 20 października 2020 r.
 • Przywrócenie punktu nieodpłatnych porad prawnych

  Uprzejmie informujemy, że od 3 sierpnia 2020 r. zostanie przywrócone funkcjonowanie punktu nieodpłatnych porad prawnych w trybie stacjonarnym w Urzędzie Gminy Grzmiąca (parter, pokój nr 12).

  Punkt będzie czynny w poniedziałki w godz. od 13:00 do 17:00 oraz we wtorki w godz. od 13:00 do 17:00

  W celu zwiększenia bezpieczeństwa dla wykonawców oraz osób zgłaszających się po porady prawne zostały określone zalecenia co do organizacji i funkcjonowania punktów, z uwzględnieniem istniejących warunków lokalowych, kadrowych, informatycznych i logistycznych, przy zachowaniu aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

  Czytaj Więcej o: Przywrócenie punktu nieodpłatnych porad prawnych
 • Informacje ogólne

  Starosta Szczecinecki informuje, że z dniem 2 stycznia 2019 r. na wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu szczecineckiego tj.:

  • w Starostwie Powiatowym w Szczecinku przy ul. Warcisława IV 16, 78-400 Szczecinek;
  • w Urzędzie Miasta i Gminy Biały Bór przy ul. Żymierskiego 10, 78-425 Biały Bór;
  • w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie przy ul. Lipowa 6, 78-449 Borne Sulinowo;
  • w Urzędzie Gminy w Grzmiącej przy ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca;
  • w Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach przy ul. Wojska Polskiego 15, 78-460 Barwice
   będzie można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 94 372 92 25 oraz mailowo pomoc.prawna@powiat.szczecinek.pl

  Nieodpłatna pomoc  prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

  Link do strony Ministerstwa Sprawiedliwości https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

   

  Czytaj Więcej o: Informacje ogólne

Banery/Logo