Gmina Grzmiąca

Umowa na klub seniora podpisana

Mówią, że 13 jest pechowy, ale nie dla nas. Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygniętego przetargu w dniu wczorajszym wójt Patryk Makowski podpisał umowę z Wykonawcą Panem Robertem Chuchro na zadanie pn. „Przebudowa budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym na potrzeby klubu seniora w miejscowości Krosino”.
Dzięki pozyskanym środkom zostaną odnowione pomieszczenia w budynku sali gimnastycznej w Krosinie z przeznaczeniem na utworzenie w tym miejscu pierwszego na terenie naszej gminy Klubu Seniora.

W ramach planowanej inwestycji zostanie wydzielone i wyremontowane pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła pełniące funkcję sali spotkań, aneks kuchenny, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, szatnia. Powstaną nowe sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Wymieniona zostanie częściowo instalacja elektryczna. Okna w sali gimnastycznej będą nowe ale mniejsze - dzięki temu znacznie poprawi się efektywność energetyczna ! Wymieniona zostanie także instalacja centralnego ogrzewania łącznie z ciepłociągiem. Gruntowny remont nie ominie pokrycia dachowego. Jednym słowem przed nami kompleksowa ale bezwzględnie konieczna modernizacja i remont budynku sali gimnastycznej w Krosinie.
Cel jest jeden – obiekt ma zyskać nową funkcjonalność i służyć mieszkańcom.

Autor: Katarzyna Śmiechowska