Gmina Grzmiąca

III MINI-TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W sobotę 25 czerwca br. odbył się III Mini – Turniej Piłki Nożnej, pamięci Jacka Kurzejewskiego, który został zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, Zawisza Grzmiąca, Gminy Grzmiąca oraz Stowarzyszenie WSPÓLNIE.
Od rana na boisku sportowym rozgrywane były mecze „Trampkarzy” o puchar Starosty Szczecineckiego. Oficjalne otwarcie odbyło się o godzinie 13:00 na orliku przy tablicy pamiątkowej. Złożono kwiaty i rozegrano towarzyski mecz pomiędzy przedstawicielami stowarzyszenia Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego i GLZS Zawisza Grzmiąca a członkami Stowarzyszenia WSPÓLNIE i pracownikami Urzędu Gminy Grzmiąca.

Podczas turnieju swoje umiejętności zaprezentowali również podopieczni Akademii Fitness Sportowego w Szczecinku oraz dzieci i młodzież uczęszczająca na pozalekcyjne zajęcia muzyczne organizowane przez Gminę Grzmiąca na mocy porozumienia z Powiatem Szczecineckim.
Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcje, nie obyło się bez zamków dmuchanych , ścianki wspinaczkowej oraz konkurencji sportowych . Zorganizowano również festiwal Baniek mydlanych i Festiwal kolorów. Wszyscy uczestnicy turnieju mogli bezpłatnie skosztować m. in. kiełbasek z grilla, domowych wypieków , lemoniady, mrożonej kawy, waty cukrowej , popcornu , frytek i zakręconego ziemniaka .
Ogromne podziękowania należą się pracownikom Urzędu Gminy Grzmiąca za zaangażowanie i przygotowanie boiska na to wydarzenie.
Turniej został zorganizowany z inicjatywy Radnych Klubu Porozumienia Samorządowego Gminy Grzmiąca.
Zadanie współfinansowane zostało z budżetu Powiatu Szczecineckiego oraz ze środków pozyskanych przez Stowarzyszanie WSPÓLNIE z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.