Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Umowa na Regionalne Centrum Szkoleniowego OSP i MDP w miejscowości Grzmiąca

Dnia 6 marca 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego podpisano umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Grzmiąca na utworzenie „Regionalnych Centrów Szkoleniowych Ochotniczych Straży Pożarnych".

Z ramienia Województwa Zachodniopomorskiego umowę parafował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz i Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Gminę Grzmiąca zaś reprezentował Wójt Patryk Makowski.

W wydarzeniu uczestniczył również Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz oraz przedstawiciele gminy Choszczno i Przelewice, które także otrzymały wsparcie finansowe na wyżej wymienione zadanie.

Przyznana Gminie Grzmiąca pomoc finansowa w wysokości 1.500.000,00 zł zostanie przeznaczona na utworzenie w formule „zaprojektuj i wybuduj” Regionalnego Centrum Szkoleniowego OSP i MDP w miejscowości Grzmiąca. Obiekt wyposażony będzie w komplet mobilnych i stacjonarnych urządzeń treningowych /szkoleniowych oraz niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Ponadto w ramach zadania zaplanowano remont istniejącego zaplecza socjalno – szatniowego GLZS „ZAWISZA”, które stanowić będzie zaplecze również dla nowego obiektu sportowego.

Ostateczną wartość inwestycji poznamy po zakończeniu procedury udzielenia zamówienia publicznego, która rozpoczęła się w miniony piątek.

Dziękujemy Radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas za zaangażowanie i wsparcie tego pilotażowego projektu.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo