Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Gmina Grzmiąca z kolejnym dofinansowaniem drogi!

Dnia 29 maja 2021 roku podczas uroczystego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego w Grzmiącej została zawarta  umowa na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Boleszkowice pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Wicemarszałka – Olgierda Kustosza a Gminą Grzmiąca reprezentowaną przez Wójta Patryka Makowskiego.
Gmina Grzmiąca na realizację zadania określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych otrzyma 52,17 % dofinansowania kosztów kwalifikowanych, co stanowi kwotę 393 509,56 zł wsparcia. Całkowity szacowany koszt tej inwestycji to 780 299,52 zł.

Umowa i wsparcie finansowe to kolejny ważny element w poprawie infrastruktury drogowej naszej gminy. Planowany jest gruntowny remont ponad kilometrowego odcinka drogi. Dokumentacja projektowa przewiduje wykonanie przebudowy drogi na odcinku 1,340 km. Nawierzchnię drogi o szerokości 3,5 m stanowić będą płyty Jomb układane śladowo oraz w pełnym wyłożeniu na wysokości zjazdów i mijanek.

Banery/Logo