Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Informacja dotycząca Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w roku 2021

Jak otrzymać pomoc w postaci artykułów żywnościowych?

Pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji i uzyskujące dochód nieprzekraczający 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej.

Aby otrzymać pomoc żywnościową, należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej w celu odebrania i wypełnienia skierowania. W przypadku problemów z wypełnieniem skierowania pracownik naszego ośrodka pomoże w jego wypełnieniu.

Jakie dokumenty należy dołączyć do skierowania?

Osoba zainteresowana pomocą w postaci artykułów żywnościowych wraz z wypełnionym skierowaniem musi dołączyć dokumenty przedstawiające jego dochody, a w przypadku gospodarstw domowych dochody wszystkich członków rodziny. Zaświadczenie o dochodzie musi być wystawione za miesiąc poprzedzający miesiąc, w którym klient składa podanie. (przykład: skierowanie złożone w styczniu 2021 r., klient musi dostarczyć zaświadczenie o dochodach za miesiąc grudzień 2020 roku).

Jakie jest kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej?

Dla osób, które prowadzą samotnie swoje gospodarstwo domowe maksymalny dochód uprawniający do pomocy wynosi – 1542,20 zł (po przekroczeniu tej kwoty pomoc nie przysługuje).

Natomiast dla osób posiadających rodzinę maksymalny dochód uprawniający do pomocy wynosi 1161,60 zł na osobę w rodzinie (po przekroczeniu tej kwoty pomoc nie przysługuje).

Informacja dodatkowa

Każdy odbiorca pomocy żywnościowej w trakcie trwania Programu może skorzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem programu. Mają one na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Działania te mogą być realizowane w formie szkoleń bądź warsztatów przekazujących niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania posiłków, dietetyki oraz zdrowego odżywiania się, jak również sprawnego zarządzania budżetem domowym i zapobiegania marnowaniu żywności. Działania te są prowadzone w sposób cykliczny w okresie dystrybucji pomocy żywnościowej.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Elżbietą Okuszko Tel. 094 37 368 10 wew. 73 lub z pracownikiem socjalnym Tel. 094 37 368 10 wew. 62, 63 i 65.

Szczegółowe informację oraz wzory dokumentów dostępne na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/rodzina/podprogram-2020

Autor: Piotr Chojnicki

Banery/Logo