Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

II konwój św. Mikołaja

Ho, ho, ho!
Święty Mikołaj już po raz drugi odwiedzi powiat szczecinecki i okolice w asyście strażaków oraz ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Już w niedzielę, 11 grudnia przez kilkanaście miejscowości w powiecie szczecineckim oraz przez gminę Okonek w powiecie złotowskim przejedzie II Konwój Świętego Mikołaja organizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczecinku i portal Szczecinek112.

PRZYSTANKI:
9:00 - TUROWO (BOISKO PIŁKARSKIE)
9:30 - WILCZE LASKI (BOISKO PRZY ŚWIETLICY)
10:10 - LOTYŃ (REMIZA OSP)
11:00 - GWDA WIELKA (REMIZA OSP)
12:00 - WIERZCHOWO (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
12:40 - GRZMIĄCA (REMIZA OSP)
13:30 - SULIKOWO (TEREN PRZY KOŚCIELE)
14:00 - BARWICE (PLAC WOLNOŚCI)
15:00 - ŁUBOWO (BOISKO ORZEŁ ŁUBOWO)
16:10 - JUCHOWO (REMIZA OSP)
17:00 - SZCZECINEK (PLAC KAMIŃSKIEGO)
Tegoroczna edycja przedsięwzięcia będzie jeszcze bardziej widowiskowa.
Podczas postoi każdy może liczyć na słodki prezent od Świętego Mikołaja. Dla najmłodszych przewidziano gadżety w ramach akcji prewencyjnych „Bezpieczeństwo jest w modzie - NOŚ ODBLASKI" oraz „Twoje bezpieczeństwo nie tylko w naszych rękach." Podczas wydarzenia prowadzona będzie akcja „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" w ramach, której będzie istniała możliwość pozyskania czujników tlenku węgla.
Moc niespodzianek świątecznych przygotowaliśmy na finał w Szczecinku, który będzie miał miejsce na Placu Kamińskiego. Odliczanie do przyjazdu konwoju będzie trwać od godziny 16:00 wraz z DJ Przemo. W mieście św. Mikołaj zawita około godziny 17:00. Po widowiskowej paradzie brodaty ulubieniec najmłodszych towarzyszyć będzie wszystkim podczas imprezy na Placu Kamińskiego. Oprócz tego podczas szczecineckich mikołajek można liczyć na stoiska gastronomiczne zarówno z ciepłym jak i słodkim poczęstunkiem. Nie zabraknie gier, zabaw, konkursów i pokazów strażackich.
Na zakończenie utworzona zostanie choinka ze wszystkich pojazdów ratowniczych.
UWAGA!!!
Ze względu na bezpieczeństwo prosimy w niedzielę, 11 grudnia o nieparkowanie pojazdów na terenie placu.
W tym roku konwój składać się będzie z 20 samochodów zarówno Ochotniczych Straży Pożarnych jak i innych formacji ratownictwa:
- OSP Sulikowo
- OSP Barwice
- OSP Gwda Wielka
- OSP Wilcze Laski
- OSP Żółtnica
- OSP Wierzchowo
- OSP Drężno
- OSP Lotyń
- OSP Bobolice
- OSP Juchowo
- OSP Łubowo
- OSP Miasta Bornego Sulinowa
- OSP Storkowo
- OSP Grzmiąca
- WOPR Szczecinek
- WOPR Białogard
- SEMED Szczecinek
Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do wstąpienia w szeregi straży pożarnej, propagowanie podstawowych zasad postępowania podczas zagrożeń, a także integracja służb z mieszkańcami.
Będzie się ono odbywać pod patronatem honorowym:
- dh Marka Kowalskiego - Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie
- bryg. Andrzeja Wójtowicza - Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
- Ogólnopolski Serwis Pożarniczy Remiza.pl
- Portal GRYF.tv
Nasz konwój nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie Powiatu Szczecineckiego, samorządów, przedsiębiorstw, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz innych podmiotów, którym bardzo dziękujemy.
Podczas finału w Szczecinku wśród stoisk gastronomicznych znajdą się te, z których dochód będzie przekazany na leczenie dwóch młodych mieszkańców naszego miasta - Filipa Pawełka oraz Nadii Gebauer.
Zapraszamy wszystkich serdecznie
NIE ZASTANAWIAJ SIĘ - ZOSTAŃ STRAŻAKIEM
Źródło: Szczecinek112

Autor: Szczecinek 112

Banery/Logo