Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Świętujemy w przeddzień Święta Niepodległości

10 listopada, tuż po godzinie jedenastej wszyscy starsi uczniowie i najmłodsi z przedszkola oraz nauczyciele zgromadzili się przy Szkole, by wziąć udział o ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym podniosłym momencie, kiedy przy akompaniamencie pani Moniki Wejner-Mróz o jedenastej jedenaście odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, uczestniczyli wyjątkowi goście – pan Patryk Makowski i pani Aleksandra Lachowska (przedstawiciele władz Gminy).

Chwilę potem, już w sali, zobaczyliśmy krótkie wystąpienie udekorowanych w barwy narodowe przedszkolaków. Włączenie tych najmłodszych w obchody Święta budzi zawsze bardzo dużo pozytywnych emocji, zarówno w widzach, ale też w nich samych.

Następnie przyszedł czas na prezentację uczniów klas starszych, którzy w montażu słowno - muzycznym przypomnieli o tym, co wiąże się ze Świętem Niepodległości. Usłyszeć można było wyjątkowe słowa poetów o Ojczyźnie, a piosenki po prostu wzruszały. Tłem wystąpienia była dekoracja z hasłem: „Ojczyzna – Polska – Moje Miejsce!”. Warto podkreślić, że w dużej części wykonana była ona z prac przygotowanych przez uczniów z klas V-VII.

Opiekę nad tymi działaniami sprawowały m.in. panie: Karolina Bator, nauczycielki grup przedszkolnych, Anita Gardzioła, Irena Kobus, Monika Wejner-Mróz, Anita Kreklau, Wiesława Balon.

Do udokumentowania uroczystości wykorzystano sprzęt, który Szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klasy ósmej pod opieką pana Adriana Domańskiego obsługiwali aparat fotograficzny i kamerę 360.

 

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (14)

Banery/Logo