Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Dzień Życzliwości I Pozdrowień

W dniu 18 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Człowiek warty jest tyle, ile czyni dobrego. O tym z pewnością pamiętali uczniowie oraz wszystkie osoby, które wsparły nasze działania. W tym dniu zorganizowany został charytatywny kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie młodego mieszkańca Szczecinka Filipa Pawełka, który potrzebuje kosztownego leczenia. Dzień Życzliwości w szkole to także „Poczta życzliwości” oraz plakat „Co można komuś dać, a to nic nie kosztuje”. Zgodnie z tradycją dzień zakończył się iskierką życzliwości, którą przekazała sobie cała społeczność szkolna.

W tegorocznym Dniu Życzliwości na pewno udało się wywołać wiele pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Od dawna wiadomo przecież, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, zawsze do nas wraca. W naszej codzienności kierujmy się sentencją: „Dobre słowa i drobne uczynki nie kosztują dużo, a czynią wiele dobrego”. Promujmy zatem życzliwość i zarażajmy nią innych.

Samorząd Uczniowski

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (15)

Banery/Logo