Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

10 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane recytacjami wierszy i patriotycznymi pieśniami tj. „Rota”, „Piechota” , „11 Listopada” i „Przybyli ułani”.

Akademia została przygotowana przez panią Karolinę Lachowską – Majchrzak. Oprawę artystyczną przygotowały pani Celina Dziuba – Bartnik (scenografia) oraz pani Anna Purgal (muzyka).

Samorząd Uczniowski

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (14)

Banery/Logo