Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Narodowe Święto Niepodległości

Dziś Polacy na całym świecie obchodzą Narodowe Święto Niepodległości !

Po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym. W ten wyjątkowy dzień wspominamy tych, którzy nigdy nie poddali się w walce o wolną Polskę niekiedy poświęcając przy tym własne życie.

Cześć i chwała bohaterom!

Z tej okazji dziś o godzinie 13.00 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczecinku odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele Mariackim.

Symboliczną wiązankę pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w imieniu Gminy Grzmiąca złożył Wójt Patryk Makowski oraz Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska.

W uroczystości udział wzięli również parlamentarzyści ziemi szczecineckiej m. in. Poseł na Sejm Jerzy Hardie-Douglas i Radosław Lubczyk, wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jakub Hardie-Douglas, samorządowcy ziemi szczecineckiej oraz służby mundurowe i organizację patriotyczne.

foto źródło: iszczecinek

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo