Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Przekwalifikowanie przejazdów do kategorii F

Na podstawie § 93 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie został zobowiązany do dostosowania przejazdów kolejowo – drogowych i przejść do warunków technicznych określonych w tym rozporządzeniu, czyli drogi na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych kategorii A, B, C lub D muszą mieć status drogi publicznej.

Zakład Linii Kolejowych wdraża procedurę „30-dniową” dla przekwalifikowania przejazdów do kategorii F (użytku niepublicznego) lub przeprowadzenia likwidacji przejazdów, jeśli nie zgłosi się osoba, osoby lub firmy chętne do użytkowania n/w przejazdów kolejowo drogowych w kategorii F o numerach identyfikacyjnych:

  • 404 016 623 kat. D droga wewnętrzna, dojazd do pól (miejscowość Przeradz);
  • 404 032 921 kat. D droga wewnętrzna, Sucha do pól (miejscowości Wielanowo, Boleszkowice).

W załączeniu informacja o możliwości przejęcia w użyczenie w/w przejazdów w kategorii F.

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo