Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Zainwestuj w Naszą Planetę

Dnia 22 kwietnia, pod tym hasłem, w naszej szkole odbyła się akcja Dnia Ziemi. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Na początku koleżanka z klasy szóstej, Klaudia, wprowadziła wszystkich w temat akcji oraz ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu o tematyce ekologicznej - uczymy się ekologii. Pierwsze miejsce zajął Filip Apanowicz, drugie Nikola Rutkowska, a trzecie Grzegorz Dziadek. Następnie, w podziale na grupy, odbył się quiz ekologiczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi wykonano plakaty ukazujące piękno naszej planety. Ostatnim etapem naszej akcji było posprzątanie Iwina i jego okolic z zachowaniem selektywnej zbiórki.

Dzień Ziemi powinien być znacznie dłuższy niż jeden dzień. To doskonała okazja do upublicznienia stanu naszej planety. Chrońmy nasze środowisko – niby nic, a wszystko.

                                            Ewa Owczarska – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (32)

Banery/Logo