Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Obchody nietypowych świąt matematycznych

12 stycznia uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie obchodzili Dzień Sprzątania Biurka. O co chodzi z tym sprzątaniem biurka? Czy musi być takie święto? Otóż, musi. Często biurko zasypane jest papierkami, fiszkami, karteczkami, długopisami, mazakami, ołówkami, nakreślaczami, linijkami. Po co?

„Co na biurku to i w głowie” tak mówi stare przysłowie. Po to jest to święto, aby również uczyć się poczucia głębokiej estetyki naszego najbliższego otoczenia. Uczniowie zapoznali się z zasadami czystego biurka, rozwiązywali zadania tekstowe związane z: obwodem i polem prostokąta, zamianą jednostek długości i pola oraz rozpoznawaniem i określaniem kątów zawartych pomiędzy rozrzuconymi kredkami na biurku.

Tego samego dnia uczniowie klasy VII i VIII obchodzili Dzień Pitagorasa. Dzięki prezentacji multimedialnej zapoznali się z życiorysem Pitagorasa oraz jego osiągnięciami w dziedzinie filozofii i matematyki. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe związane z twierdzeniem Pitagorasa  oraz obliczaniem obwodów i pól trójkątów prostokątnych. Celem tych nietypowych świąt matematycznych było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematyką oraz przekonanie uczniów, że matematyka może być przyjemna i zabawna.

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (23)

Banery/Logo