Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Usuwanie-Barszczu-Sosnowskiego

Szanowni Państwo
Informujemy, że dnia 15 lipca br. wykonawca wyłoniony podczas postępowania o udzielnie zamówienia publicznego firma AGRO-BUD rozpoczęła prace nad realizacją zadania pn. "Usuwanie barszczu Sosnowskiego z terenu gminy Grzmiąca". Gmina Grzmiąca otrzymała dofinansowanie na ten cel z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie opiewające na kwotę 19 323,36 zł, co stanowi 75 % wartości całego zadania.

Niszczenie tej szkodliwej rośliny zostanie przeprowadzone w trzech etapach na obszarze o szacunkowej powierzchni 8 ha i polegać będzie na wykonaniu dwóch zabiegów mechanicznych i jednego zabiegu chemicznego. Grunty, na których usunięty zostanie Barszcz Sosnowskiego stanowią własność gminy Grzmiąca oraz innych podmiotów i osób fizycznych. Zakończenie prac planuje się na dzień 31 października 2021 roku.

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo