Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Pasowanie na czytelnika

W dniach 10 i 11 czerwca 20121 roku odbyło się  „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas   I a oraz I b.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i nieustannego rozwijania umiejętności czytania, jak również przekazanie wiedzy na temat: dlaczego warto czytać książki i jak je szanować?

„Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni Hansa Christiana Andersena, z czym poradzili sobie celująco. Następnie zapoznali się z prośbami książek, dotyczącymi ich poszanowania.

Po tym wprowadzeniu dzieci przyrzekły, że będą kochać książki, dbać o nie, korzystać z ich mądrości, a także sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

W końcowej części spotkania nastąpiło uroczyste „Pasowanie uczniów na czytelników” przez Panią dyrektor, Irenę Kobus oraz rozdano pamiątkowe medale i upominki, ufundowane przez Radę Rodziców.

Dyplomy oraz nagrody otrzymały dwie uczennice – Marlena Pacholczyk oraz Lena Dudek, które w minionym roku szkolnym najczęściej odwiedziły bibliotekę szkolną.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze: p. Agnieszka Szpulak oraz p. Danuta Jankowska, które składają podziękowania wychowawcom klas pierwszych, za wspaniałe merytoryczne przygotowanie swoich podopiecznych.

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (10)

Banery/Logo