Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem

Dziś odbyła się XXVI sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, na której została podjęta uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty sołeckie 2021”.

Wśród zwycięzców tegorocznej edycji Grantów Sołeckich 2021 znalazły się następujące sołectwa:

  • RÓWNE;
  • SUCHA.

Za otrzymane środki finansowe w wysokości zł w sołectwie Równe na teren rekreacyjno-sportowy wykonana zostanie drewniana wiata z utwardzonym podłożem oraz zamontowany będzie zewnętrzny stół do tenisa stołowego.

Natomiast mieszkańcy Sołectwa Sucha zdecydowali, że doposażony zostanie plac rekreacyjny przy świetlicy w następujące urządzenia:

  1. Orbitrek - element siłowni zewnętrznej
  2. Jeździec - element siłowni zewnętrznej
  3. Huśtawka wagowa - element placu zabaw
  4. Piaskownica - element placu zabaw

Doposażenie terenu w siłownię zewnętrzną oraz elementy placu zabaw wzbogacą bazę rekreacyjno-wypoczynkową miejscowości i pośrednio wpłynie na ożywienie, aktywizowanie oraz integrowanie się lokalnej społeczności.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

Na tej samej sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego została także przyjęta uchwała w sprawie udzielenia dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, położonym na obszarze województwa zachodniopomorskiego.
Dofinansowanie otrzyma Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mieszałkach na remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachowego kościoła pw. Św. Stanisława BM w Nosibądach w wysokości 30 000,00 zł.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo