Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Wycieczka do Gdyni i Gdańska

W środowy poranek, 9 czerwca uczniowie klasy IV, V i VII Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Iwinie wraz z opiekunami udali się na autokarową wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Pogoda sprzyjała. Słonecznie, ale nie upalnie w sam raz na spacer po Gdańskim ZOO. Był to pierwszy punkt podróży. Słonie wachlujące się uszami i żyrafy wyciągające szyje po smakowite śniadanie powitały z radością zwiedzających.  Uczniowie z utęsknieniem czekali na wizytę u lwów, które leniwie drzemały na swoim wybiegu.

Wszystkich zwierząt nie sposób byłoby zobaczyć, gdyż jest ich zbyt wiele. Trzeba było ograniczyć się do blisko dwu godzinnego spaceru, gdyż czekał na wszystkich kolejny punkt wycieczki - Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Miejsce to to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj wszyscy dobrze się bawili, ale także i uczyli. Przy każdym stanowisku można było zapoznać się ze sposobem wykonania experymentu i dowiedzieć się o jego efektach.

 Czas jednak upływał nieubłaganie i trzeba było ruszyć w dalszą drogę, obiad, spacer po Skwerze Kościuszki, szybkie zakupy pamiątek i niestety trzeba było wracać.

Wszyscy długo będą wspominać ten wyjazd. 

Trzeba wspomnieć, że uczniowie klasy V fundusze na wycieczkę zdobyli wygrywając po raz kolejny  nagrodę - w konkursie  Regularne oszczędzanie – klasowe wygrywania z Bankiem Spółdzielczym w Białogardzie.

 

Opiekunowie wycieczki – Anna Częszak, Ewa Owczarska i Iwona Łabęcka

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (22)

Banery/Logo