Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Wycieczka pociągiem

W klasie VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie pojawił się pomysł wycieczki klasowej pociągiem do Poznania. Podróż pociągiem to niezapomniana przygoda i doświadczenie, które pozostanie w pamięci na długo. Dla niektórych uczestników to była pierwsza okazja do dłuższej przejażdżki pociągiem, co w gronie rówieśników z klasy było szczególnie atrakcyjne.

08 czerwca uczniowie klasy VI wyjechali pociągiem w kierunku Poznania. Już podczas podróży mogli podziwiać piękne widoki zza szyb pociągu. Pierwszym punktem wyjazdu była Palmiarnia Poznańska. To jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to około 17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków.

Aby wycieczka była udana, oczywiście nie mogło zabraknąć pobytu w McDonalds. Następnie tramwajem i autobusem miejskim cała grupa dotarła do Nowego ZOO, idealnego miejsca dla miłośników zwierząt. A było co oglądać, zwłaszcza, że wybiegi dla zwierząt przypominały ich naturalne środowisko życia. Wielką atrakcją Nowego ZOO jest przejażdżka kolejką parkową „Maltanka”, którą można objechać całe ZOO i z jej okien podziwiać zwierzęta. Podczas pobytu w ZOO znalazł się też czas na spożycie zimnych lodów. Po przybyciu do centrum handlowego przy dworcu kolejowym i autobusowym Avenidy, był czas na chwilę odpoczynku i słodki poczęstunek. Następnie grupa wraz z opiekunami udała się pociągiem w kierunku Iwina. Emocji i wrażeń było mnóstwo.

 

Samorząd Uczniowski

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (21)

Banery/Logo