Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Mamo! Mamo! Mammobus!

ZOW NFZ  zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

Mobilna pracownia mammograficzna przyjedzie do naszej gminy w tym miesiącu. Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat. Do badania w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Już w tym miesiącu mieszkanki naszej gminy będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań w miejscowości Grzmiąca:

  • 17.05, Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, przy UG, godz. 9-16, Lux Med. tel. 57 666 24 44
  • 25.05, Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, przy UG, godz. 14-16, Mammo Med. tel. 58 325 76 02

Kto może skorzystać z bezpłatnej mammografii?

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania. Do bezpłatnego badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
    lub
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

UWAGA: Do badania w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Wcześniejsza rejestracja

Przed badaniem należy się zarejestrować telefonicznie pod lub elektronicznie za pomocą formularza na stronie operatora mammobusu. W celu weryfikacji uprawnień do badania niezbędny będzie dowód osobisty. Poza tym na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zasady sanitarne

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami operatora mammobusu, środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Personel medyczny prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy w wyznaczonym podczas rejestracji czasie.

Banery/Logo