Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu

2021 to kolejny rok udziału naszej szkoły w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Hasło „Działajmy razem” nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych jak i samych dzieci, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

„Jak pokazują najnowsze badania, które diagnozują sytuację dzieci w okresie pandemii, wielu uczniów przebywa przed ekranem nawet 8 i więcej godzin dziennie. Wielu z nich dostrzega także wyraźną różnicę w jakości relacji z rówieśnikami oraz bliskimi, która przez wiele miesięcy jest zapośredniczona przez ekran. Nie wiadomo jak w dłuższej perspektywie wpłynie to na młodych ludzi.” - powiedziała Anna Rywczyńska Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Ze względu na tę właśnie sytuację większość nauczycieli włączyło się w realizację tej akcji.

 • Wychowawcy wyemitowali:
  W klasach IV , V – filmy z serii „Sieciaki” - opowiadające o Sieciakach czyli dzieciakach, które świetnie znają się na internecie. Dzięki swoim super umiejętnościom potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna inteligencja zwerbowała ich, by wspólnie z NetRobim walczyli ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.
  W klasach VI – VIII – film „Gdzie jest Mimi” - pokazuje czym jest cyberprzemoc, jakie są jej konsekwencje (zarówno dla ofiar jak i sprawców) oraz jak sobie z nią radzić.
 • W klasach I – III na zajęciach komputerowych przeprowadzone były lekcje w oparciu o bajkę edukacyjną „Mój przyjaciel Necio”.
 • Uczniowie klas IV – VIII również omawiali liczne tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci na zajęciach komputerowych, a klasy VI wykonały dodatkowo plakaty.
 • Nauczyciele poloniści jak co roku zmobilizowali uczniów, do redagowania wierszy, rymowanek, apeli, krótkich listów oraz wykonania plakatów dotyczących bezpieczeństwa w internecie.
 • W świetlicy szkolnej przeprowadzone były konkursy plastyczne dla uczniów klas I – III
  Wirus komputerowy:
  I miejsce – Emilia Górniak kl. Ib
  II miejsce – Lena Dudek kl. Ib
  III miejsce – Tomasz Krupa kl. IIa
  wyróżnienie – Nadia Wasiak kl. IIa
  Bezpieczny internet:
  I miejsce – Małgorzata Kozij kl. Ia
  II miejsce – Hanna Madej kl. IIb
  III miejsce – Marlena Pacholczyk kl. Ib
  wyróżnienie – Kaja Zaguła kl. Ia, Antoni Ługom kl. III
 • Każdy rodzic oraz uczeń naszej szkoły otrzymał w wiadomości na dzienniku elektronicznym informację dotyczącą powyższego tematu.
 • Nie zapomnieliśmy również o przedszkolakach, z którymi przeprowadzona była bardzo krótka pogadanka.

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (9)

Banery/Logo