Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2021

Harmonogram obowiązuje od 01.07.2021 do 31.12.2021

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W czwartek 5 listopada pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Skromna uroczystość odbyła się w sali lekcyjnej w obecności wychowawcy i bibliotekarza. Uczniowie zostali poddani kilku próbom. Musieli ułożyć puzzle i przedstawić bajkę, z której pochodzi przedstawiona w układance postać, rozwiązywali zagadki, opowiadali, w jaki sposób obchodzimy się z książkami nie tylko wypożyczanymi z biblioteki. Wysłuchali oni również fragmentu przygód bohatera ich lektury Plastusia. Musieli także sami zaprezentować wiersze i piosenkę o książkach i szkolnej bibliotece. Kulminacyjnym momentem było złożenie uroczystego ślubowania.

Ta skromna uroczystość była również okazją do zapoznania pierwszoklasistów z projektem „Mała książka – wielki człowiek”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

 

                                                  Iwona Łabęcka – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Iwinie

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (8)

Banery/Logo