Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Apel do mieszkańców

APEL DO MIESZKAŃCÓW

o zgłaszanie miejsc występowania barszczu Sosnowskiego na terenie gminy Grzmiąca

Barszcz Sosnowskiego

Szanowni Państwo!

Barszcz Sosnowskiego to gatunek rośliny inwazyjnej, mający szkodliwy wpływ na środowisko przyrodnicze oraz zdrowie ludzi. Objęty jest prawnym zakazem hodowli, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Kontakt z rośliną powoduje m.in. zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany oraz zapalenie spojówek.

W związku z ogłoszonym naborem wniosków o dofinansowanie usuwania barszczu Sosnowskiego Gmina Grzmiąca ponownie zamierza aplikować o środki finansowe w celu likwidacji tej niebezpiecznej rośliny. Dlatego też zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy o przekazywanie informacji dotyczących miejsc występowania barszczu Sosnowskiego na terenie naszej gminy.

Informacje prosimy przekazywać do dnia 31 stycznia 2024 roku bezpośrednio do Sołtysa danego Sołectwa lub do Urzędu Gminy Grzmiąca, lub elektronicznie na adres e-mail: z.gontarz@grzmiaca.org.pl.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu pracownik urzędu Pani Żaneta Gontarz (pok. 110, tel. 94 373 68 10 wew. 37).

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo