Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Rolnictwo

Artykuły

 • Konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich

  W imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin informujemy, że Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Zebrane opinie i poglądy przyczynią się do opracowania długoterminowej wizji tychże obszarów. Bardzo prosimy o rozesłanie tego e-maila do zainteresowanych osób oraz instytucji z Państwa obszaru. Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wypełnić kwestionariusz online. Konsultacje odbywają się w języku angielskim. Opinie można nadsyłać do dnia 30.11.2020 r.

  Więcej szczegółów oraz formularz mogą Państwo znaleźć pod poniższym linkiem:

  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-rural-areas/public-consultation

  Czytaj Więcej o: Konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich
 • Gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020

  W dniu 2 października br. w Dźwirzynie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020 na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.
  Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza w kategorii Rolnik zdobyli - Renata i Marek Szoć, którzy prowadzą gospodarstwo w Wielawinie, w powiecie szczecineckim.
  Gospodarstwo jest jednym z nielicznych indywidualnych gospodarstw rolnych na Pomorzu Zachodnim prowadzących produkcję trzody chlewnej w sposób tradycyjny ściółkowy. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 161 ha użytków rolnych a główne kierunki produkcji to trzoda chlewna w cyklu zamkniętym. Wielkość produkcji rocznej to sprzedaż 650 sztuk tuczników od 30 macior. Gospodarstwo ma liczne osiągnięcia: m.in.: tytuł „Gospodarstwo Roku 2013 Powiatu Szczecineckiego”, dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie SANO na najbardziej mięsną świnię w województwie zachodniopomorskim za lata 2015, 2017, 2018 i 2019 (w 2016 roku drugie miejsce w tym konkursie) z mięsnością 64,7% za 2015 rok i 67,2% za 2019 rok.

  Czytaj Więcej o: Gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020
 • Zwrot podatku akcyzowego

  Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski informuje, że producenci rolni, posiadający lub współposiadający grunty orne położone na terenie gminy Grzmiąca, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w terminach:

  • od 3 lutego 2020 r. do 02 marca 2020 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.
  • od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.
  Czytaj Więcej o: Zwrot podatku akcyzowego

Banery/Logo