Jesteś tutaj: Start / Z życia szkół

Z życia szkół

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kolejny gest solidarności!

Przejdź do - Kolejny gest solidarności!

"Przyjaźń to najwspanialszy i najbardziej kosztowny dar.
To sens i znaczenie wszystkich darów, ilekroć ludzie się obdarowują."

Phill Bosmans

 

W dniu 23 maja 2020 roku, myśliwi Wojskowego Koła Łowieckiego 230 "Ryś" ze Szczecinka, przeprowadzili prace, polegające na wymianie elementów drewnianych ogrodzenia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Do akcji przyłączył sie Wójt Gminy Grzmiąca pan Patryk Makowski. Natomiast Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie przygotowała słodki poczęstunek, a dyrektor szkoły pani Alicja Trzaskowska zapewniła wszystkim ciepły posiłek. Elementy drewniane wykorzystane do remontu ogrodzenia, został zakupiony przez WKŁ "Ryś".

7 lipca 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (28)
Czytaj więcej o: Kolejny gest solidarności!

Klasa V A wygrywa konkurs

Przejdź do - Klasa V A wygrywa konkurs

W czerwcu 2020 r. ogłoszono wyniki konkursu pt."Klasowe oszczędzanie z Bankiem Spółdzielczym, którego zwycięzcą została klasa V A. Warunkiem było założenie najwięcej ilości rachunków i dokonywanie na te rachunki systematycznych wpłat bezgotówkowo.
Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie ( pokrycie kosztów  przez BS) w kwocie 1.000,00 zł. na wycieczkę, spotkanie klasowe itp.

Bardzo cieszymy się z wygranej i mamy nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie skorzystać z tego wyjątkowego bonu.

6 lipca 2020
Zespół Szkół w Grzmiącej (34)

Omnibusy 2019/2020

Przejdź do - Omnibusy 2019/2020

W Zespole Szkół w Grzmiącej tytuł Omnibusa, ucznia ze średnią min. 5,0, otrzymało 35 osób. Tradycją szkoły był wpis do Księgi, ale w obecnej sytuacji pandemii jest to niemożliwe, więc zamieszczone będą zdjęcia Omnibusów. Gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy wytrwałości w dalszej edukacji.

Klasa IV

 1.  Maksymilian Stawecki - 5,64
 2. Lena Bołdak - 5,45
 3. Julia Stalka -  5,09

Klasa Va

 1. Julia Lachowska - 5,75

 2. Nadia Zielonka - 5,75

 3. Karolina Buzała - 5,58

 4. Marcin Żuprański - 5,50

 5. Nikola Cygan - 5,50

 6. Igor Cygan - 5,42

 7. Wiktoria Maniak - 5,33

 8. Bartosz Golczyk - 5,33

 9. Mateusz Tenderys - 5,25

 10. Olgierd Postek - 5,08

 11. Oliwia Śliwka - 5,00

6 lipca 2020
Zespół Szkół w Grzmiącej (33)
Czytaj więcej o: Omnibusy 2019/2020

Pożegnanie absolwentów

Przejdź do - Pożegnanie absolwentów

Dnia 26.06.2020 r. w Zespole Szkół w Grzmiącej miało miejsce pożegnanie absolwentów kończących szkołę podstawową.

Uroczystość ze względów bezpieczeństwa sanitarnego miała charakter zamknięty i wzięli w niej udział jedynie zaproszeni goście: Wójt gminy Grzmiąca, Pan Patryk Makowski, Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Monika Stokowiec oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Grzmiącej, Pani Irena Kobus, Wicedyrektor szkoły, Pani Jolanta Kowalczyk, wychowawcy klas ósmych Pani Danuta Jankowska i Pan Michał Pawłowicz, a także kończący edukację w naszej placówce absolwenci.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 8:00, w sali gimnastycznej, przemówieniem Pana Wójta Gminy, który pogratulował uczniom ukończenia Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Grzmiącej, złożył życzenia na okres wakacji i w kolejnym etapie edukacji, a także wręczył swoją nagrodę uczniowi Szymonowi Gardziole.

Następnie głos zabrała Pani Monika Stokowiec, która również pogratulowała uczniom osiągniętych przez nich sukcesów naukowych, złożyła życzenia na kolejny etap edukacji oraz wręczyła nagrodę uczniowi Szymonowi Bieleckiemu.

6 lipca 2020
Zespół Szkół w Grzmiącej (32)
Czytaj więcej o: Pożegnanie absolwentów

Matematyka w wierszach i rymowankach

Przejdź do - Matematyka w wierszach i rymowankach

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie w dniu 28 stycznia 2020 roku został ogłoszony konkurs dla rodziców uczniów klas IV - VIII. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Obejmował przedmioty: matematyka i język polski. Zadaniem rodziców było przygotowanie krótkiej formy literackiej związanej z matematyką, nauczaniem lub uczeniem się matematyki. Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętywanie pojęć, zasad, metod, procedur związanych z edukacją szkolną. Prace konkursowe należało dostarczyć do 6 marca 2020 roku. Niestety na konkurs wpłynęły tylko dwie prace.

W dniu 9 marca komisja w składzie: Karolina Lachowska - Majchrzak (n-l języka polskiego), Anna Purgal (n-l edukacji wczesnoszkolnej) i Beata Dziuba (Radna Gminy Grzmiąca) dokonała oceny prac. Kryteria oceny skupiały się głównie na: zgodności z tematyką, twórczym charakterze utworu, poprawności stylistycznej i językowej, związku tytułu utworu z treścią, poziomie literackim pracy, samodzielności i oryginalności wiersza/rymowanki/ wyliczanki. I miejsce otrzymał pan Robert Grelewski i II miejsce otrzymała pani Monika Mejer.

2 lipca 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (27)
Czytaj więcej o: Matematyka w wierszach i rymowankach

Matematyczna kartka świąteczna

Przejdź do - Matematyczna kartka świąteczna

Uczniowie klas starszych ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie uczestniczyli w e - konkursie, którego przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do tematu "Matematyczna kartka świąteczna" - prezentującej treści matematyczne oraz oddającej klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Prace można było wykonać dowolną techniką: komputerowo w programie Paint lub innym programie lub dowolną techniką plastyczną. Uczniowie prace przysyłali na pocztę organizatora konkursu.

Ogólnie na konkurs wpłynęło 20 prac, trzy prace z klasy IV, dziesięć prac z klasy V, trzy prace z klasy VI i cztery prace z klasy VII. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Dla wszystkich uczniów, którzy się zaangażowali wielkie słowa podziękowania. Wszystkie prace zostaną nagrodzone małymi upominkami w momencie kiedy wszyscy wrócimy do szkoły.

                                                                                                

                                                                                                         Organizator konkursu - Beata Laube

19 kwietnia 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (26)

#Kartka dla medyka - wyniki konkursu

Przejdź do - #Kartka dla medyka - wyniki konkursu

Nadesłane prace w ramach konkursu pn." Kartka dla medyka", który ma na celu podziękowanie pracownikom służb zdrowia, lekarzom, medykom oraz ratownikom medycznym. 

16 kwietnia 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (25)

Kartka dla medyka

Przejdź do - Kartka dla medyka

Podziękujmy pracownikom służb zdrowia, lekarzom, medykom oraz ratownikom medycznym. Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Iwinie zachęcam do udziału w konkursie pn. "KARTKA DLA MEDYKA".

Format i technika wykonania prac dowolna. Zdjęcia wykonanych kartek prześlijcie na adres: iwala1@wp.pl oraz beata0605@onet.eu

Kartki zostaną opublikowane na stronie Urzędu Gminy Grzmiąca oraz na stronie Szkoły Podstawowej w Iwinie.

Niech nasze kartki będą wyrazem wdzięczności za ich trud i poświęcenie.

 

                                                                                                           Violetta Putek - opiekun koła artystycznego

16 kwietnia 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (24)

Dni Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”

Przejdź do - Dni Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”

11 lutego 2020r. w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską 2004r. Działania DBI realizowane były pod hasłem „Działajmy razem”. Szkoła Podstawowa w Grzmiącej po raz kolejny włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku realizowane były różnorodne działania:

 • Dwukrotnie przeprowadzony został konkurs w holu szkoły dla wszystkich uczniów. Chętni odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a nagrodą była naklejka uczestnika akcji oraz słodki upominek.
 • Nauczyciele zajęć  komputerowych przeprowadzili lekcje w oparciu o scenariusze DBI. Dodatkowo uczniowie klas V wykonali plakaty, które wywieszone zostały na gazetce ściennej.
 • Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat zagrożeń w sieci i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa odbyły się lekcje języka polskiego: z klasami VII – projekt „Bezpiecznie w sieci” - przygotowanie oraz odegranie scenek na wybrany temat (Nadużywanie Internetu, Cyberprzemoc, Nieznajomy w sieci, Szacunek w sieci, Ochrona prywatności w sieci); z klasami VIII – redakcja listu otwartego do rówieśników na temat Bezpieczeństwa w sieci.
10 marca 2020
Zespół Szkół w Grzmiącej (31)
Czytaj więcej o: Dni Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”

Dzień kobiet na weoło

Przejdź do - Dzień kobiet na weoło

Dnia 6 marca 2020 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, ustanowionego dla upamiętnienia strajku, w którym wzięło udział 15 000 nowojorskich pracownic fabryki tekstylnej. Zdarzenie miało miejsce w 1908 roku, a kobiety domagały się wówczas praw wyborczych  i polepszenia warunków pracy. Dzisiaj ten dzień ma inny charakter, pozwala na docenienie roli kobiety w życiu rodzinnym i społecznym. Uczniowie klas starszych przygotowali program słowno - muzyczny, który miał uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta. Na antenie telewizyjnej były następujące pozycje: prezentacja wiersza o kobietach, Kazik Kurczok przedstawił wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody prowadziła Jagoda Chmurka, wiadomości sportowe poprowadził Leopold Babiarz, 1498 odcinek serialu "Ona i On", najnowsze propozycje najsłynniejszych kreatorów mody oraz "Koncert Życzeń". Były dwie kreacje: dla pań nauczycielek uczących w klasach młodszych przyozdobione oczami ponieważ panie powinny mieć oczy dookoła głowy oraz dla pań uczących w klasach starszych, które muszą być uzbrojone nie tylko w cierpliwość.

10 marca 2020
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (23)
Czytaj więcej o: Dzień kobiet na weoło