Jesteś tutaj: Start / Z życia szkół

Z życia szkół

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bal gminazjalistów

Przejdź do - Bal gminazjalistów

Dnia 06.06.2019 r., o godzinie 16:00 w Zespole Szkół w Grzmiącej odbył się „Bal Gimnazjalny”.

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum imienia księdza Jana Twardowskiego, uroczyście świętowali zakończenie kolejnego etapu swojej edukacji. Odświętnie ubrani, wspólnie ze swoimi nauczycielami zatańczyli przepięknego poloneza do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”.

Następnie w bardzo gustownie udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się już mniej oficjalna, bo rozrywkowa część spotkania. W rytmach muzyki współczesnej młodzież bawiła się długo, nie zapominając jednak o nauczycielach, których poczęstowali wraz z rodzicami pysznymi ciastami oraz kawą.

Tegoroczni trzecioklasiści zakończyli istnienie gimnazjum, ale czy to koniec kultywowania tradycji poloneza i balu w murach naszej szkoły pokażą przyszli absolwenci klas ósmych.

 

                                                                                              Zuzanna Wychowaniec klasa VII b

28 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (12)

Jeszcze przed wakacjami… Sukces!

Przejdź do - Jeszcze przed wakacjami… Sukces!

18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 podsumowano V Ogólnopolski Konkurs Poetycki ”Niektórzy lubią poezję” i Powiatowy Konkurs „Moja Baśń”. Z wielką radością informujemy, że Amelia Szczerba (kl. V) otrzymała wyróżnienie I stopnia, a Hanna Balon (kl. VIII) – wyróżnienie II stopnia. Wiersze dziewczyn zwróciły uwagę jury Konkursu Poetyckiego.

Joanna Szpulak (kl. IV) zdobyła najwyższe miejsce w Powiatowym Konkursie – napisała najlepszą baśń, pięknie ją „wydała”. Uczestniczki konkursów przygotowane zostały przez panie: Wiesławę Balon, Mariolę Rozmacińską i Anitę Kreklau.

Wręczenie nagród nastąpiło podczas uroczystej gali w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku. Rozpiera nas duma.

24 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (11)

Gala wręczania nagród Laureatom konkursów przedmiotowych

12 czerwca, w VI Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie, odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów: koszalińskiego, białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego oraz miasta Koszalin.
Dyplomy oraz pamiątkowe medale wręczył Laureatom Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty - pan Bogusław Ogorzałek. Wśród nagrodzonych byli uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej - Julia Skoczewska (laureatka konkursu z wiedzy o społeczeństwie) i Hubert Westerlich (Laureat konkursu z chemii).
Gratulujemy Laureatom wytrwałości w dążeniu do celu oraz sukcesów w konkursach.

18 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (10)

Wycieczka szkolnego koła PTTK w Góry Stołowe

Przejdź do - Wycieczka szkolnego koła PTTK w Góry Stołowe

31 maja wyjechaliśmy (20 uczniów) ze Szczecinka pociągiem na kilkudniową wycieczkę w góry. Podróż, choć męcząca, przebiegła spokojnie. Po zakwaterowaniu w ośrodku i obiadokolacji wyszliśmy na spacer po niezwykle urokliwym celu naszej podróży: Polanicy-Zdroju.

Następnego dnia wybraliśmy się do twierdzy w Kłodzku. Twierdza wszystkim się podobała, a przewodniczka potrafiła zaciekawić historią budowli. Następnie udaliśmy się do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Tam, choć zimno, było bardzo pięknie. Po całym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do ośrodka.

Następnego dnia pojechaliśmy do Czech, żeby zobaczyć Skalne Miasto. Cieszyliśmy się świetną pogodą, a w słońcu Adrspach wyglądało zjawiskowo.

17 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (9)
Czytaj więcej o: Wycieczka szkolnego koła PTTK w Góry Stołowe

Nocka w szkole

Przejdź do - Nocka w szkole

Powoli tradycją Szkoły Podstawowej w Iwinie staje się organizowanie uczniom nocki w szkole. W tym roku, 7 czerwca, już po raz czwarty uczniowie z klas IV-VIII nocowali poza domem.

Tego dnia zabawa zaczęła się od razu po zakończeniu zajęć. Najpierw na uczniów czekała pizza, potem przygotowanie „legowisk” do spania i wreszcie można było szaleć. Pod opieką pań: Anny Purgal, Jowity Okurowskiej i Karoliny Lachowskiej-Majchrzak uczniowie spędzili czas na zabawach na świeżym powietrzu, grach, tańcach, wspólnym ognisku oraz pieczeniu kiełbasek. Wieczorem czekał na nich seans filmowy.

Kolejna nocka za nami. Kolejna, która udowadnia, że dzięki takim przedsięwzięciom młodzież uczy się samodzielności, współpracy, zacieśnia więzi koleżeńskie i przyjacielskie. Do zobaczenia więc za rok.

                                              

                                                                                             Karolina Lachowska - Majchrzak

17 czerwca 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (15)

Szkolne konkursy w SP Iwin

Przejdź do - Szkolne konkursy w SP Iwin

5 i 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Iwinie odbyły się dwa konkursy szkolne. Pierwszym był konkurs o tytuł Mistrza Ortografii, drugim Omnibus Historyczny. Do rywalizacji w nich przystąpili uczniowie klas IV-VIII.

Jak się okazało w naszej szkole mistrzami ortografii są zdecydowanie panowie, którzy zajęli czołowe miejsca. W wyniku przeprowadzonego testu i dyktanda tytuł Mistrza Ortografii po raz kolejny zdobył uczeń klasy VIII, Antoni Szpikowski. Tuż za nim uplasował się jego klasowy kolega, Dominik Szczepański, a III miejsce przypadło uczniowi klasy VII, Sebastianowi Rydzowi.

Konkurs o tytuł Omnibusa Historycznego cieszył się przede wszystkim zainteresowaniem klas starszych, ale jego zwycięzcą został najmłodszy uczestnik – Mariusz Kwiring, uczeń klasy IV, który zdeklasował rywali. II miejsce przypadło w udziale Jakubowi Piecykowi (kl. VIII), natomiast III miejsce ex aequo zajęli Weronika Bartnik z klasy VIII oraz Dawid Adaśko z klasy VII.

Wszystkim uczestnikom uczestnikom i zwycięzcom konkursów gratulujemy!

 

                                                                    Organizator konkursów - Karolina Lachowska - Majchrzak

 

 

17 czerwca 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (14)

Dzień dziecka na sportowo

Przejdź do - Dzień dziecka na sportowo

Najważniejsze dla wszystkich uczniów święto -  Dzień Dziecka obchodziliśmy uroczyście w Zespole Szkół w Grzmiącej dnia 31.05.2019 r. Był to także dzień bez nauki, książek i sprawdzianów, a więc tym wspanialszy dla każdego małego i większego dziecka.

O godzinie 08:30 rozpoczął się apel, na którym dyrektor szkoły, Pani Irena Kobus złożyła dzieciom serdeczne życzenia, a także zapoznała wszystkich z planem uroczystości. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Aleksandra Cygan równieżserdeczniewszystkich powitała. Podała także szczegółowy plan imprezy, która miała mieć formę turnieju klas w dwóch kategoriach: Konkurencje sportowe oraz Quizomania. Trzy zwycięskie klasy miały otrzymać nagrody pieniężne w wysokości:

I miejsce – 500,00 zł

II miejsce – 300,00 zł

III miejsce – 100,00 zł

Pieniądze te uczniowie mogli przeznaczyć np. na dofinansowanie wycieczek szkolnych.

11 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (8)
Czytaj więcej o: Dzień dziecka na sportowo

Koncert Umuzykalniający

Przejdź do - Koncert Umuzykalniający

W dniu 07 czerwca 2019 roku do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie przybyli po raz kolejny muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. „Okularnicy”, taki tytuł nosił koncert umuzykalniający, podczas którego wysłuchaliśmy  mądre i poetyckie piosenki  Agnieszki Osieckiej, autorki przebojów Polski powojennej. Twórczość poetki, z jednej strony beztroska, z drugiej melancholijna i wzruszająca, w połączeniu z wybitnymi kompozycjami czołowych polskich kompozytorów ma dziś ponadczasową wartość. Obcowanie z poezją artystki, która posiadała niezwykły dar żonglowania słowami, pisania o rzeczach ważnych, istotnych w lekki, przystępny i  ujmujący sposób dała nam wszystkim  radość  ze wspólnego muzykowania. Wysłuchaliśmy utworów,  których wykonawcami byli m.in.: Maryla Rodowicz „Niech żyje bal”, „Małgośka”, Seweryn Krajewski – „Uciekaj moje serce” i Andrzej Dąbrowski – „Zielono mi”.

 

                                                                                                        Violetta Putek - nauczyciel muzyki

11 czerwca 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (13)

Planetobus

Przejdź do - Planetobus

Planetobus odwiedził Zespół Szkół w Grzmiącej w dniach 9-10 maja 2019.

Pokazy zobaczyło ok. 420 osób (uczniowie i nauczyciele).Uczestnicy to dzieci 5-6 letnie z grupy przedszkolnej, uczniowie klas I- VIII Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Iwina oraz Mieszałek. Mieszkańcy mieli okazję oglądać pokazy Planetobusa w czwartek (09.05.19)w godzinach popołudniowych.

Już samo przekraczanie wejścia do planetarium kojarzyło się uczniom (zwłaszcza młodszym) z magicznym wkraczaniem do innej, nieznanej przestrzeni. Uczniowie wskazywali na bardzo dobre animacje planet, na budzący zainteresowanie sposób zaprezentowania niektórych konstelacji i pochodzenia ich nazw. Pokaz dał im odczuć, jakie odległości dzielą różne punkty w naszej galaktyce. Bardzo wielu uczniów podkreślało, że obok wyjątkowych możliwości technicznych kopuły, bardzo dużą zaletą prezentacji był sposób przekazywania informacji przez prowadzących – budził zainteresowanie, był bardzo merytoryczny. Podkreślali też fakt, że to oni decydowali
o kolejnych elementach pokazu (wybór planet i kierunku podróży). Czuli się ważnymi uczestnikami tej niesamowitej lekcji.

7 czerwca 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (7)
Czytaj więcej o: Planetobus

Dzień Dziecka "Myśliwi dzieciom"

Przejdź do - Dzień Dziecka "Myśliwi dzieciom"

W dniu 31 maja 2019r. z okazji Dnia Dziecka, Wojskowe Koło Łowieckie "Ryś" ze Szczecinka zaprosiło dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie na piknik z okazji ich święta. Wszyscy spotkaliśmy się pod wiatą myśliwych w Nowym Chwalimie. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści na temat "Zwierzęta naszych lasów i pól". Pan Wiesław Bajkowski zapoznał uczniów z różnorodnością gatunkową zwierząt w lesie i na polu, ochroną zwierząt oraz uwrażliwieniem dzieci na piękno przyrody. Następnie odbył się quiz przyrodniczy w czterech kategoriach: I kat. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III, II kat. uczniowie klas IV - VI, III kat. uczniowie klas VII - VIII i IV kat. nauczyciele. Laureaci quizu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez myśliwych. W chwili kiedy słońce było nad naszymi głowami przy akompaniamencie syren strażackich - Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała kurtynę wodną. Sprawiło to uciechę i błysk w oku nie jednego małego i dużego dziecka. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia niezawodnych rękawic strażaków w ognisku. Po wielu atrakcjach było i coś dla ciała, myśliwi przygotowali pieczone kiełbaski. Nie zabrakło również słodkości. Przyszedł czas na zawody i konkurencje sportowe - myśliwi kontra uczniowie i nauczyciele. Dużym zainteresowaniem cieszyła się "wspinaczka po linie".

7 czerwca 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (12)
Czytaj więcej o: Dzień Dziecka "Myśliwi dzieciom"