Jesteś tutaj: Start / Z życia szkół

Z życia szkół

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapałka nie ogrzeje

Przejdź do - Zapałka nie ogrzeje

Kolejny raz wolontariusze Szkolnego Koła "Otwórz serce" wzięli udział w akcji Caritas "Zapałka nie ogrzeje". Okres jesienno – zimowy  jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących.

 1 listopada na cmentarzu w Grzmiącej chętni uczniowie stali z puszkami i zbierali od odwiedzających groby datki dla osób ubogich. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymali specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas.

Udział w tej akcji miał na celu uwrażliwić młodych ludzi na problem biedy oraz wynikających z niej konsekwencji.

8 listopada 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (12)

Ślubowanie klas pierwszych

Przejdź do - Ślubowanie klas pierwszych

24 października 2019 roku był szczególnym dniem dla uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Grzmiącej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło dobrej wróżki i wiedźmy, która zaczarowała dzieci w żółtodzioby. Aby czar prysł uczniowie musieli wybrać się do krain, w których zdobywali klucze. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Na szczęście wszystkie zadania zostały poprawnie wykonane, a uczniowie odczarowani. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Irena Kobus dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

 

31 października 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (11)
Czytaj więcej o: Ślubowanie klas pierwszych

Pomaszerowaliśmy znowu…

Przejdź do - Pomaszerowaliśmy znowu…

Jesienny Rajd Turystyczny „Trzesiecko” to impreza promująca aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie mogło na niej nas, ze szkolnego koła PTTK, zabraknąć.

Rajd – współorganizowany przez SAPiK, Nadleśnictwo Szczecinek i wojskowe koło PTTK „Wiarusy” – odbył się w niedzielę, 20 października 2019r. Początek  około 10 kilometrowej trasy wyznaczono na Osiedlu Zachód, a zakończenie nad jeziorem, przy SAPiK-u.

Przez cały czas mieliśmy piękną pogodę, a trasę pokonaliśmy bez żadnych przeszkód. Najbardziej podobało nam się malownicze jezioro  i jesienne krajobrazy dookoła niego. Przewodnik Rajdu w bardzo ciekawy sposób opowiadał o miejscach, które mijaliśmy.

W drogę zabrały nas panie: Iwona Westerlich i Wiesława Balon.

                                                                                                                     Zuzanna Auguścik, klasa 8A

29 października 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (10)

Gminny turniej unihokeja

Przejdź do - Gminny turniej unihokeja

16 października na sali sportowej w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbył się Gminny Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły dwie szkoły: Zespół Szkół w Grzmiącej oraz gospodarze z Iwina. Zawody przebiegły w atmosferze przestrzegania zasad "fair play". W kategorii dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce uzyskali uczniowie z Iwina i będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Każda z drużyn otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom. 

                                                                                                                              Ewa Owczarska - nauczyciel

 

29 października 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (7)

Akcja hospicyjna "Pola nadziei"

Przejdź do - Akcja hospicyjna "Pola nadziei"

25.10.2019 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu "Otwórz serce" wzięli udział w ogólnoświatowej Kampanii "Pola nadziei".

Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Cebulki kwiatów (żonkili) zasadzili na terenie szkoły oraz na specjalnie przygotowanych rabatach. Kwiaty, które zakwitną wiosną będą ścinane i sprzedawane za symboliczną "złotówkę", a pozyskane ze sprzedaży fundusze przekazane na hospicjum.

Akcja ma na celu propagowanie idei opieki hospitacyjnej w naszym społeczeństwie. Ten szlachetny gest solidarności z podopiecznymi hospicjum z pewnością pomoże zwrócić uwagę młodzieży na ludzi oczekujących bezinteresownej troski oraz pomocy.

29 października 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (9)

Cyrk Luna

Przejdź do - Cyrk Luna

Dnia 21 października o 8.30 byliśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ przyjechał do nas cyrk Luna. Poszliśmy na salę i zajęliśmy miejsca na przygotowanych ławkach. Na wprost nas na scenie stały różne dziwne przyrządy. Wymyślaliśmy, do czego mogą służyć. I wtedy na środek sceny wyszła pani, powitała nas i zapowiedziała pierwszy numer słonia Jumbo. Jednak słoniem okazał się aktor w przebraniu. Pomimo tego, że to nie był prawdziwy słoń, i tak był bardzo śmieszny. Potem na scenę wkroczył klaun i pokazał nam parę sztuczek z udziałem widowni, co oczywiści wywołało duże poruszenie. Następnie artystka zaprezentowała nam taniec z wężem. Po jej występie mogliśmy tego węża dotknąć. Też się odważyłam. Skóra węża jest sucha, ma łuski i jest miękka. To było dziwne, ale przyjemne odczucie. Na koniec przedstawienia pani pocałowała węża, a on wyciągnął do niej język i zrobił "sssss". Po tym niesamowitym występie na scenę wkroczyło kolejne zwierzę i był to czarny kot. Ten czarny geniusz wskakiwał na wskazane przez treserkę osoby. Chodził slalomem po cienkiej desce i wykazywał się równowagą, stąpając po szczycie jednej z przeszkód. Byłam pod wrażeniem, bo mój kot tylko muchy łapał i chodził po telewizorze.

Będziemy ten cyrk mile wspominać. Po tych wspaniałych występach wróciliśmy, niestety, z powrotem na "zwyczajne" lekcje.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Julia Sekuła, kl. VI A

29 października 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (8)

W drogę… ze szkolnym kołem PTTK

Przejdź do - W drogę… ze szkolnym kołem PTTK

Już wyruszyliśmy na piesze wędrówki ze szkolnym kołem PTTK. Tym razem - 6 października 2019 roku – wzięliśmy udział w XLI Jesiennym Rajdzie „Pieczony ziemniak”. Zorganizowało tę wyprawę koło PTTK „Wiarusy” ze Szczecinka. Celem takich wypraw, jak zawsze, jest propagowanie aktywnego wypoczynku i kwalifikowanej turystyki pieszej, podziwiamy też piękne, najbliższe okolice.

Trasa Rajdu przebiegała od dworca PKP (dojechaliśmy pociągiem), m. in. ulicami Pilską, Bukową, Harcerską i fragmentem żółtego szlaku nad jeziorem Trzesiecko - aż do Ślusarni. Przemaszerowaliśmy ze 6 km, może więcej. Nad jeziorem zrobiliśmy krótki postój przy wieży Bismarcka – niektórzy ją „zdobyli”. Na koniec Rajdu było ognisko, pieczone kiełbaski i, oczywiście, ziemniaki (na które już nie doczekaliśmy – pociąg odjeżdżał). Braliśmy udział w różnych konkurencjach – mamy mistrzów w rzucie ziemniakiem do wiaderka!

Rajd odbył się pod czujnym okiem pań: Anny Wójcik, Iwony Westerlich i Wiesławy Balon.

                                                                                                                       Martyna Grudzińska, kl. 8A

29 października 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (7)

Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej

Przejdź do - Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej

Dnia 23 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych na ucznia i czytelnika. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości:  zastępcy Wójta Gminy Grzmiąca - pani Aleksandry Lachowskiej,  pani dyrektor -  Alicji Trzaskowskiej, Rady Rodziców, rodziców i starszych kolegów zaprezentowali krótki program artystyczny i przystąpili do egzaminu. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz  zasad zachowania w szkole  i na drodze. Wszyscy goście zgodnie stwierdzili, że pierwszaki celująco zdali egzamin i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły.

29 października 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (6)
Czytaj więcej o: Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej

XIV Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej

Przejdź do - XIV Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej

W sobotę, 19.10.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej wzięli udział w XIV TURNIEJU RECYTATORSKIM TWÓRCZOŚCI RELIGIJNEJ.  Organizatorami konkursu było : Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Turniej odbywał się w następujących kategoriach wiekowych:

  • kat. I   – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych;
  • kat II   – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych;
  • kat III  – uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych;
24 października 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (6)
Czytaj więcej o: XIV Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

Przejdź do - Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

...pod takim hasłem 4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja, która ma na celu uświadomić, iż znajomość tabliczki możenia jest niezbędna w życiu codziennym, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Konkurs złożony był z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Do drugiego etapu przeszło 53 uczniów, którzy w ciągu 3 minut musieli rozwiązać 5 przykładów z tabliczki mnożenia o zwiększonym stopniu trudności. Mimo krótkiego czasu i ciężkich zadań poradziło sobie 5 uczniów, którzy zostali Ekspertami  Tabliczki Mnożenia:

kl VIb
  • Maciej Miszczuk
kl VIIIa
  • Martyna Grudzińska
  • Natalia Stalka
kl VIIIb
  • Malwina Rumińska
  • Igor Michalski
24 października 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (5)
Czytaj więcej o: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają