Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Z życia szkół

Artykuły

 • Gminny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk dzieci

  W dniu 08 październik 2020 roku odbył się Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach startowały drużyny z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz drużyny ze Szkoły Podstawowej w Iwinie. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęły uczennice z Iwina. Następnie, do zmagań sportowych przystąpili chłopcy. Ekipie z Iwina nie udało się wykorzystać dwóch rzutów karnych i zakończyli walkę wynikiem jeden do trzech.

  Naszą gminę w rywalizacji powiatowej będą reprezentowały dziewczęta z Iwina i chłopcy z Grzmiącej. Pamiątkowe puchary i dyplomy zostały dofinansowane z projektu Gminnego Turnieju Unihokeja Dziewcząt i Chłopców w Ramach Igrzysk Dzieci z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

  Czytaj Więcej o: Gminny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk dzieci
 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Po powrocie z wakacji, chcąc rozruszać nasze umysły, przystąpiliśmy do akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która odbyła się dnia 2 października 2020r.

  Konkurs złożony był z dwóch etapów. W pierwszym udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Do drugiego etapu przeszło 42 uczniów, którzy w ciągu 3 minut musieli rozwiązać 5 przykładów z tabliczki mnożenia o zwiększonym stopniu trudności.

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 • Wycieczka do stanicy harcerskiej w Drężnie

  W sobotę 19 września uczestnicy koła geograficznego, harcerze zastępu „Morsy” 21 WDH Fregata udali się na rajd z rodzicami do Stanicy Harcerskiej im. Marcina Wielochowskiego w Drężnie.

  Uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w grze terenowej w której zmagali się z odczytywaniem mapy, przygotowywaniem wierszy, piosenek, plakatów o tematyce ekologicznej oraz grach
  i zabawach ruchowych.

  Każdy trzeci weekend września to czas sprzątania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w związku z tym rodzice oraz uczniowie udali się do lasu otaczającego stanicę i zebrali znalezione tam odpady.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do stanicy harcerskiej w Drężnie
 • 50 lat Koła PTTK „Wiarusy” z naszym udziałem

  20 września 2020r. w kinie Wolność w Szczecinku spotkali się miłośnicy rajdów pieszych i rowerowych oraz zaproszeni goście, by świętować wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia miało miejsce uroczyste zebranie z okazji 50-lecia Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” w Szczecinku.

  Na uroczystość zaproszone zostały opiekunki szkolnego koła PTTK – panie: Anna Wójcik, Iwona Westerlich i Wiesława Balon. W trakcie spotkania wyróżniono je pamiątkowymi dyplomami i upominkami, by podziękować za zaangażowanie w propagowanie idei turystyki pieszej wśród najmłodszych.

  Do zobaczenia na szlakach w kolejnych pięćdziesięciu latach!

  Czytaj Więcej o: 50 lat Koła PTTK „Wiarusy” z naszym udziałem
 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  W związku z istniejącą sytuacją Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się w innej formie niż zawsze. 02.10.2020 r. została przeprowadzona  akcja, podczas której uczniowie klasy IV, V, VII i VIII na zajęciach matematyki oraz uczniowie klasy III na wesoło utrwalali tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Poprzez liczne zabawy uczniowie mogli utrwalić i sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Finałem gier i zabaw w klasie III był konkurs, podczas którego wyłoniono klasowego "Mistrza tabliczki mnożenia". Została nim Katarzyna Kacprzak. "Mistrzem tabliczki mnożenia" w klasie IV został Dominik Bartnik, w klasie V - Maciej Kacprzak, w klasie VII - Mariusz Kiełtyka a w klasie VIII - Oliwia Lipian.

  Czytaj Więcej o: Dzień Tabliczki Mnożenia
 • Wyjazd klasowy do Dobrzycy

  Nasza klasa w roku szkolnym 2019/2020 brała udział w konkursie organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie pod nazwą "Regularne oszczędzanie klasowe wygrywanie z Bankiem Spółdzielczym w Białogardzie". We wrześniu tego roku dowiedzieliśmy się, że nasza klasa otrzymała główną nagrodę w kwocie 1000 zł. Nagrodę te przeznaczyliśmy na organizację wycieczki klasowej do ogrodów położonych w Dobrzycy "Hortulus". Odbyła się ona 24 września. Po przybyciu na miejsce czekał na nas przewodnik, który oprowadził nas po ogrodach tematycznych: japońskim, skalnym, leśnym i francuskim. Podziwialiśmy żółwie błotne. Następnie udaliśmy się do ogrodów cztery pory roku. Tutaj weszliśmy na wieżę 20 m i chodziliśmy po labiryntach. To była bardzo udana wycieczka.

  Czytaj Więcej o: Wyjazd klasowy do Dobrzycy
 • Wyjazd do kina Szkolnego Koła Filmowego

  Nowy rok szkolny 2020/2021 r. członkowie Szkolnego Koła Filmowego rozpoczęli od wyjazdu do kina.

  Dnia 26.09.2020 r. (sobota) z paniami Anitą Kreklau, Magdaleną Popowicz-Pawłowską oraz Agnieszką Szpulak wyruszyliśmy do  Multikina w Koszalinie na film pt. "Mulan". Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.

  Czytaj Więcej o: Wyjazd do kina Szkolnego Koła Filmowego
 • Nagroda Banku Spółdzielczego

  W roku szkolnym 2019/2020 Bank Spółdzielczy w Białogardzie zorganizował konkurs dla szkół podstawowych – Regularne oszczędzanie – klasowe wygrywania z Bankiem Spółdzielczym w Białogardzie. Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania oraz pogłębianie wiedzy na temat bankowości spółdzielczej. Trwał on od 01 września 2019r. do 31 marca 2020r. Każda klasa otrzymywała jeden punkt za każdy rachunek ucznia klasy zgłoszonej do konkursu. Nagrodę otrzymuje klasa z największą liczbą punktów w danej szkole. W tym konkursie wygrali uczniowie klasy czwartej (obecnie piątej). Nagrodą jest dofinansowanie przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie wycieczki klasowej w kwocie 1000 zł. Dwóch uczniów – Zuzanna Łukaszewska i Maciej Kacprzak otrzymali upominki od banku.

  Czytaj Więcej o: Nagroda Banku Spółdzielczego
 • Dzień Kropki

  Święto Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

  Z tej okazji, 15 września, uczniowie klasy III uczestniczyli w wielu ciekawych lekcjach z kropkami w tle, które są symbolem ich talentów. Te symboliczne  kropki miały przypomnieć im o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kropki

Banery/Logo