Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Z życia szkół

Artykuły

 • Projekt Andrzejki Nocą

  W czwartek, 24 listopada 2022r w Szkole Podstawowej w Grzmiącej zrealizowano Projekt ANDRZEJKI NOCĄ,  w którym brali udział uczniowie klas I-III, rodzice i nauczyciele.

  Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy terenowej „Podchody”, z latarkami, w trakcie której grupy pod opieką rodziców i nauczycieli wykonały zadania, aby zebrać, jak najwięcej piór i elementów, z których później wykonały pióropusz.

  Po powrocie wszyscy  udali się na kolację przygotowaną przez rodziców.

  Czytaj Więcej o: Projekt Andrzejki Nocą
 • Świętujemy w przeddzień Święta Niepodległości

  10 listopada, tuż po godzinie jedenastej wszyscy starsi uczniowie i najmłodsi z przedszkola oraz nauczyciele zgromadzili się przy Szkole, by wziąć udział o ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym podniosłym momencie, kiedy przy akompaniamencie pani Moniki Wejner-Mróz o jedenastej jedenaście odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, uczestniczyli wyjątkowi goście – pan Patryk Makowski i pani Aleksandra Lachowska (przedstawiciele władz Gminy).

  Czytaj Więcej o: Świętujemy w przeddzień Święta Niepodległości
 • Dzień Życzliwości I Pozdrowień

  W dniu 18 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie akcji jest proste: „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

  Człowiek warty jest tyle, ile czyni dobrego. O tym z pewnością pamiętali uczniowie oraz wszystkie osoby, które wsparły nasze działania. W tym dniu zorganizowany został charytatywny kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie młodego mieszkańca Szczecinka Filipa Pawełka, który potrzebuje kosztownego leczenia. Dzień Życzliwości w szkole to także „Poczta życzliwości” oraz plakat „Co można komuś dać, a to nic nie kosztuje”. Zgodnie z tradycją dzień zakończył się iskierką życzliwości, którą przekazała sobie cała społeczność szkolna.

  Czytaj Więcej o: Dzień Życzliwości I Pozdrowień
 • Szkolny Konkurs Fotograficzny „Zatrzymajmy jesień”

  Zakończył się Szkolny Konkurs Fotograficzny „Zatrzymajmy jesień” , zorganizowany w ramach projektu „Cztery pory roku w obiektywie”.

  Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim 43 uczniom, którzy wzięli w nim udział. Otrzymaliśmy  niemal 130 zdjęć, zróżnicowanych pod względem pomysłów i sposobów ujęcia tematu.  Poziom wszystkich prac zasługuje na wyróżnienie.

  Zdjęcia zostały poddane ocenie artystycznej przez jury w składzie:

  pan dyrektor Arkadiusz Rosiński

  pani Anita Gardzioła

  pan Krzysztof Trybulski

  pani Mariola Rozmacińska

  Czytaj Więcej o: Szkolny Konkurs Fotograficzny „Zatrzymajmy jesień”
 • Obchody Święta Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

  Czytaj Więcej o: Obchody Święta Niepodległości
 • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

  W piątek, 28 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny oraz wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

  Czytaj Więcej o: Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
 • Siódmy raz spotkaliśmy się …

  W dniu 29 października 2022 roku na hali sportowej w Grzmiącej odbył się  Ogólnopolski Turniej Unihokeja Dziewcząt i Chłopców Grzmiąca Cup 2022 o Puchar Starosty Powiatu Szczecineckiego. W turnieju rywalizowały drużyny z klas szóstych i młodsi w kategorii dziewcząt i chłopców oraz uczniowie z klas siódmych i ósmych. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście zespołów z Kramarzyn, Tuchomia, Iwina i Grzmiącej .

  Czytaj Więcej o: Siódmy raz spotkaliśmy się …
 • Podsumowanie akcji „Słodkie środy z II piętra”

  Pierwsza „Słodka środa z II piętra” już za nami. Wypieki rozeszły się błyskawicznie. Udało nam się pozyskać 604 zł i 1 euro. Pragniemy podziękować i wyrazić słowa uznania dla Rodziców z klas Ia, Ib, IIb, IIIb, którzy przyczynili się do stworzenia tych pyszności. Słodkie środy dzięki Waszym wypiekom są lepsze, wprowadzają domową atmosferę i świąteczne zamieszanie. Dziękujemy za pomoc, wsparcie i osobiste zaangażowanie. Do zobaczenia za miesiąc.  Ze słodkimi pozdrowieniami Bożena Górka, Anna Lasota, Anna Ludwiczak-Ługom, Aleksandra Zakrzewska, Danuta Żurawska.

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie akcji „Słodkie środy z II piętra”

Banery/Logo