Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powszechny Spis Rolny

Artykuły

 • "Nasza gmina mistrzem samospisu"

  Szanowni Państwo,

  Członkowie GBS

  Urząd Statystyczny w Szczecinie rozpoczął akcję „Nasza gmina mistrzem samospisu”, w ramach której nagrodzone zostaną gminy posiadające najwyższy udział wypełnionych formularzy PSR poprzez metodę samospisu internetowego w liczbie ogółem gospodarstw rolnych objętych Powszechnym Spisem Rolnym. Nagrody otrzymają 3 gminy wiejskie, 3 miejskie, 3 miasta oraz 3 gminy z obszaru wiejskiego w których wskaźnik ten będzie najwyższy zgodnie z raportem wygenerowanym na dzień 13.11.2020 r. godz. 16.00.

  Czytaj Więcej o: "Nasza gmina mistrzem samospisu"
 • Powszechny Spis Rolny 2020 - jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu

  Powszechny Spis Rolny trwa od 01 września 2020 roku i potrwa do 30 listopada 2020 roku. Na terenie naszej gminy mamy 250 gospodarstw, które mają obowiązek dokonać samospisu. Na dzień 09.10.2020 tego obowiązku dopełniło 91 gospodarstw, co stanowi 36,4%.  Aby ułatwić Państwu dokonanie samospisu udostępniamy małą ściągę, czyli jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu.

  Link: https://spisrolny.gov.pl/images/pliki/sciagawka_dla_rolnikow.pdf

  Nie odkładajmy spisu na później, ponieważ w skali całego kraju, jest to ogromne przedsięwzięcie i bardzo duże wyzwanie dla każdej z gmin.

   

   

  Czytaj Więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020 - jakie dane warto wcześniej przygotować, aby spis przebiegł sprawnie i zajął jak najmniej czasu
 • Dyżury Gminnego Biura Spisowego

  Informuję, że Gminne Biuro Spisowe w Grzmiącej na czas trwania Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pełni dyżury w celach informacyjnych i interwencyjnych.
  Dyżury będą pełnione do 30 listopada 2020 r. przez członków GBS w Grzmiącej w godzinach pracy Urzędu, a także w godzinach popołudniowych (dyżur telefoniczny) do godziny 20:00, czyli do czasu w którym rachmistrz spisowy będzie kończył dzienną marszrutę:
  - w godzinach pracy Urzędu:

  1. Alfred Wieliczko - 94 37 368 10 wew. 36
  2. Michał Kublas - 94 37 368 10 wew. 67
  3. Aleksandra Lachowska - 94 37 368 10 wew. 30
  • po godzinach pracy Urzędu dyżur telefoniczny pod numerem tel: +48 604 493 552.


  Patryk Makowski

  Gminny Komisarz Spisowy w Grzmiącej

  Czytaj Więcej o: Dyżury Gminnego Biura Spisowego
 • Rachmistrz Spisowy

  Informuję, że na terenie Gminy Grzmiąca rachmistrzem spisowym został Pan Krzysztof Górniak. 

  Zgodnie z komunikatem Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w PSR 2020 rachmistrz spisowy będzie prowadził wyłącznie wywiady telefoniczne!!!

  W przypadku gdy użytkownik gospodarstwa rolnego nie odbierze telefonu od rachmistrza spisowego otrzyma powiadomienie sms o próbie kontaktu. W treści wiadomości zostanie podany nr kontaktowy do rachmistrza spisowego, na który możecie Państwo zadzwonić w celu dokonania spisu.

  Użytkownik gospodarstwa rolnego może zweryfikować tożsamość tego rachmistrza przez kontakt telefoniczny lub osobisty z Gminnym Biurem Spisowym w Grzmiącej.

  Przypominam również, że udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest obowiązkowy.

  Patryk Makowski

  Gminny Komisarz Spisowy w Grzmiącej

  Czytaj Więcej o: Rachmistrz Spisowy
 • Weź udział w loterii spisowej

  Ruszyła loteria Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Nagrodami są laptopy, tablety oraz dyski przenośne – w sumie aż 508! W akcji mogą wziąć wszystkie osoby, które spisały się poprzez interaktywną aplikację dostępną na stronie https://spisrolny.gov.pl/.
  Po dokonaniu samospisu uczestnik otrzymuje unikatowy kod – należy go zarejestrować w formularzu na stronie loterii. Losowania odbędą się 20 października, 3 listopada i 23 listopada, a ich transmisję będzie można obejrzeć na żywo na kanałach społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego.
  Wszelkie informacje o loterii są dostępne na specjalnej stronie: https://loteria.spisrolny.gov.pl.

  Czytaj Więcej o: Weź udział w loterii spisowej
 • Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

  Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

  Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

  Czytaj Więcej o: Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.
 • Wywiad telefoniczny dotyczący gospodarstwa rolnego

  Właścicielu gospodarstwa rolnego !

  Jeżeli dotychczas nie wypełniłeś obowiązku spisowego od dzisiaj może zadzwonić do Ciebie rachmistrz.

  Widzisz przychodzące połączenie z nr tel. 22 279 99 99 lub 22 666 66 62? 

  Odbierz i pomóż stworzyć solidny zbiór danych o polskim rolnictwie .

  Nie chcesz czekać na telefon od rachmistrza?

  Spisz się sam w dowolnym momencie poprzez formularz spisowy dostępny na stronie: http://psr2020.spis.gov.pl

  Czytaj Więcej o: Wywiad telefoniczny dotyczący gospodarstwa rolnego
 • Trwa Powszechny Spis Rolny 2020

  Rolniku‼️

  01 września 2020 roku rozpoczął się Powszechny Spis Rolny #PSR2020, w którym musisz wziąć udział! Wybierz najbardziej dogodną metodę i spisz się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 poprzez:

  • Samospis Internetowy na stronie: spisrolny.gov.pl,
   Jeżeli nie posiadasz w domu internetu możesz spisać się w Urzędzie Gminy Grzmiąca. Zadzwoń i umów się na spotkanie.
  • Wywiad telefoniczny dzwoniąc na infolinię pod nr 22 279 99 99.

  Spiszmy się, jak na rolników przystało !

  Czytaj Więcej o: Trwa Powszechny Spis Rolny 2020
 • List Prezesa GUS do rolników

  W ramach kampanii informacyjnej i popularyzującej spis rolny do użytkowników gospodarstw rolnych został rozesłany list od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. W liście Prezes GUS, dr Dominik Rozkrut osobiście zachęca wszystkich objętych obowiązkiem spisowym rolników do wzięcia udziału w tym najważniejszym badaniu gospodarstw rolnych w Polsce.

  List zawiera wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym  numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu) – który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej. Jeśli jesteś rolnikiem i otrzymałeś list Prezesa GUS - z tego względu należy zachować list do spisu.

  Czytaj Więcej o: List Prezesa GUS do rolników
 • Stanowisko do samospisu internetowego

  #PSR2020
  Stanowisko do samospisu internetowego zostanie uruchomione w dniu 1 września 2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy Grzmiąca, II piętro, pokój nr 212.
  Przeprowadzenie samospisu będzie możliwe od 1 września 2020 r. w godzinach pracy Urzędu.
  Prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie daty i godziny przybycia z Gminnym Biurem Spisowym - telefon: 94 37 368 10.

  Czytaj Więcej o: Stanowisko do samospisu internetowego

Banery/Logo