Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Bieżące

Bieżące

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Orange Światłowód w naszej gminie

Logo Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej

6 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (8)
Czytaj więcej o: Orange Światłowód w naszej gminie

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane - ruszył nabór wniosków

Od dnia 1 lipca rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie.

Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.

Link do strony internetowej ARiMR.

Link do Facebooka Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego.

2 lipca 2020
Zachodniopomorski Oddział Regionalny Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (6)

Apel do rolników

Jednym z zadań prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy są działania prewencyjno promocyjne kierowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia rolników. Państwowa Inspekcja Pracy podejmuje inicjatywy edukacyjne doradcze i popularyzatorskie mające na celu przeciwdziałanie nieszczęśliwym zdarzeniom wśród osób pracujących i mieszkających w gospodarstwach rolnych. Działaniami prewencyjnymi inspekcji pracy objęci są nie tylko rolnicy ale także członkowie rodzin rolniczych, uczniowie i studenci szkół rolniczych oraz mieszkańcy obszarów wiejskich.

Zachęcamy do zapoznania się z apelem do rolników wystosowanym przez Głównego inspektora Pracy, który znajduje się w załączniku.

2 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (5)

Ważny komunikat dla wyborców dotyczący udziału w ponownym głosowaniu

Ważny komunikat dla wyborców dotyczący udziału w ponownym głosowaniu.

  1. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju jak i za granicą dokonane przed pierwszym głosowaniem w dniu 28 czerwca 2020 r. dotyczy również ponownego głosowania w dniu 12 lipca 2020 r. (tzw. II tury wyborów). W ponownym głosowaniu pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed głosowaniem w dniu 28 czerwca 2020 r.
1 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (4)
Czytaj więcej o: Ważny komunikat dla wyborców dotyczący udziału w ponownym głosowaniu

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

W niedzielę 28 czerwca br. odbyły się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Na terenie naszej gminy przebiegały one bez żadnych zakłóceń. Mieszkańcy mogli oddać swój głos w czterech obwodowych komisjach wyborczych: w Grzmiącej (obwód nr 1), Mieszałkach (obwód nr 2), Iwinie (obwód nr 3) oraz Krosinie (obwód nr 4).

Uprawnionych do głosowana było 3 776 osób, wydano 1 785 kart do głosowania, natomiast korespondencyjne zagłosowało 7 osób. Frekwencja wyborcza w Gminie Grzmiąca wyniosła 47,46 %.

1 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (3)
Czytaj więcej o: Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dobre wieści dla Rolników !

Przejdź do - Dobre wieści dla Rolników !

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski podpisał umowę z Wykonawcą Panem Łukaszem Paszkowskim na odbiór i zagospodarowanie odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Po przeprowadzeniu dwóch nieskutecznych postępowań, trzecie zakończyło się dla nas pomyślnie. Niebawem na wyznaczonym przez Wójta terenie rozpocznie się zbiórka odpadów takich jak folie rolnicze, siatki i sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag.

1 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (2)
Czytaj więcej o: Dobre wieści dla Rolników !

Wyjątkowe zakończenia roku szkolnego

W tym roku ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia zakończenie roku szkolnego miało inną formułę niż dotychczas.  Nie odbyły się tradycyjne akademie z uroczystym wręczeniem świadectw.

W Zespole Szkół w Grzmiącej o godzinie 8:00 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów , na które zaproszony był Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowskie oraz Przewodnicząca Rady Gminy Monika Stokowiec. Po krótkich przemowach Wójt oraz Przewodnicząca Rady wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów.

1 lipca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (1)
Czytaj więcej o: Wyjątkowe zakończenia roku szkolnego

My też pompujemy dla Frania !

Przejdź do - My też pompujemy dla Frania !

W dniu 17 czerwca 2020 roku Wójt Gminy Grzmiąca z licznym gronem współpracowników przystąpił do #GaszynChallenge

Pompki i przysiady w wykonaniu pracowników Urzędu Gminy Grzmiąca, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej oraz Radcy Prawnego Adriany Piecyk.

Dziękujemy za nominację
OSP Grzmiąca

Pieniądze z naszej zbiórki trafiły do Frania

www.siepomaga.pl/franekwojownik 

Do dalszej zabawy nominujemy:
Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Iwinie
Zespół Szkół w Grzmiącej
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku

23 czerwca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (11)
Czytaj więcej o: My też pompujemy dla Frania !

Gmina Grzmiąca z kolejnym dofinansowaniem !

Przejdź do - Gmina Grzmiąca z kolejnym dofinansowaniem !

Dnia 15 czerwca 2020 roku w Urzędzie Gminy Grzmiąca została zawarta umowa na przebudowę drogi w miejscowości Gdaniec pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Wicemarszałka – Tomasza Sobieraja, a Gminą Grzmiąca reprezentowaną przez Wójta Patryka Makowskiego.

Ta umowa i wsparcie finansowe to kolejny ważny element w poprawie infrastruktury drogowej naszej gminy. Planowany jest gruntowny remont niemal kilometrowego odcinka drogi wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym mijankami i przepustami, prace obejmują nie tylko nawierzchnie utwardzone, na całym odcinku drogi planuje się nasadzenia miododajnych drzew i krzewów. Jednym słowem jeżeli szczęście dopisze będzie kompleksowy remont.

Warto podkreślić, że to historyczny moment, gdyż nigdy wcześniej Gmina Grzmiąca nie korzystała ze środków na realizacje zadania określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

23 czerwca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (10)

Hufiec Pracy w Szczecinku

Ulotka

19 czerwca 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (9)