Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Bieżące

Bieżące

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Podejmij wyzwanie !

Przejdź do - Podejmij wyzwanie !

21 listopada obchodzony jest, mający już ponad 30-letnią tradycję Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku, gdy jeden z dziennikarzy zaapelował do czytelników gazety, w której pracował, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Tym wyzwaniem zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą- mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.

Palenie tytoniu to silne uzależnienie, które często ma podłoże fizjologiczne i psychologiczne, dlatego tak ważne jest korzystanie z wiedzy i wsparcia specjalistów podczas rzucania palenia.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym.

Jest to łatwo dostępna forma pomocy dla osób, które chcą zerwać z nałogiem. Poradnia oferuje rozmówcom indywidualne sesje dostosowane do ich potrzeb. Pacjenci, którzy korzystają z usług poradni, mogą liczyć na opiekę w trakcie całego procesu rzucenia palenia.

20 listopada 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (9)
Czytaj więcej o: Podejmij wyzwanie !

18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy

Przejdź do - 18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy

Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej oraz Biuro Targów Bałtyk zapraszają - 4 grudnia 2019 r. Kronospan Design Center w Szczecinku

Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej oraz Biuro Targów Bałtyk zapraszają do uczestnictwa w 18. Środkowopomorskich Targach Edukacji i Pracy GlobalLogic Job Fair.

Targi odbędą się w czterech najważniejszych ośrodkach Pomorza Środkowego:

  • 27 listopada 2019 r. w godz. 11.00 -15.00, Hala Millenium – MOSiR w Kołobrzegu,
  • 4 grudnia 2019 r. w godz. 11.00 -15.00, Kronospan Design Center w Szczecinku,
  • 11 grudnia 2019 r. w godz. 11.00 -15.00, Hala Gryfia w Słupsku,
  • 26 lutego 2020 r. w godz. 11.00 -15.00, Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie.

W załączniku do pobrania zaproszenie na Targi Edukacji i Pracy oraz dokumenty umożliwiające zgłoszenie udziału w imprezie.

Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail: bk@kariera.koszalin.pl, lub pocztą tradycyjną na adres Biura Karier Politechniki Koszalińskiej w terminach odpowiednio:

  1. targi w Kołobrzegu do dnia 08.11.2019 r.
  2. targi w Szczecinku do dnia 18.11.2019 r.
  3. targi w Słupsku do dnia 18.11.2019 r.
  4. w przypadku wyboru tylko miasta Koszalin do dnia 24.01.2020 r.
19 listopada 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (8)
Czytaj więcej o: 18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy

Zawiadomienie o XV sesji Rady Gminy Grzmiąca

Działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym

(Dz. U. z 2019 r., poz. 506  z późn. zm) zwołuję

XV sesję Rady Gminy Grzmiąca 21 listopada 2019 roku, o godzinie 15.00,

w sali narad Urzędu Gminy Grzmiąca.

15 listopada 2019
Biuro Rady Gminy Grzmiąca (7)
Czytaj więcej o: Zawiadomienie o XV sesji Rady Gminy Grzmiąca

Zostań sędzią - kurs sędziego piłki nożnej

Zarząd KS ZZPN ogłasza nabór na sędziów piłki nożnej. Zapisy potrwają do końca listopada. Rozpoczęcie planowane jest na początek grudnia, a zakończenie planowane jest na początek lutego.

W związku z zapotrzebowaniem na większą ilość sędziów z różnych regionów naszego województwa, Zarząd KS ZZPN postanowił, że zajęcia odbywać się będą w kilku miejscowościach w regionie.

Będą to: Kamień Pomorski, Koszalin, Myślibórz, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Świdwin, Wałcz

15 listopada 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (6)
Czytaj więcej o: Zostań sędzią - kurs sędziego piłki nożnej

OGŁOSZENIE PWiK Szczecinek - Sławno

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o. o. z siedzibą w Szczecinku informuje, że od dnia 13.11.2019 r. w związku z prowadzonymi pracami na stacji uzdatniania wody w miejscowości Sławno woda podawana do sieci zostanie poddana profilaktycznemu działaniu środka dezynfekującego.

Obszar objęty profilaktycznemu działaniu środka dezynfekującego: Sławno

Woda zdatna do spożycia.

Za wszelkie utrudnienia związane z pracami uprzejmie przepraszamy.

13 listopada 2019
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku (5)

Światłowód w naszej gminie

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy GRZMIĄCA, w ramach projektu „Szczecinecko-Pyrzycki Część A Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z  dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Celem inwestycji jest likwidacja internetowych „białych plam” na mapie Polski i dostarczenie ultraszybkiego i stabilnego internetu mieszkańcom oraz zmniejszenie technologicznego dystansu w stosunku do lepiej rozwiniętych cyfrowo regionów kraju.

Internet nowej generacji jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji i rozrywki oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób komunikacji, pracy oraz funkcjonowania we współczesnym świecie. Stanowi bazę do dynamicznego rozwoju gospodarczego i społecznego.

Zakres inwestycji został określony na podstawie listy adresowej przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej - regulatora rynku telekomunikacyjnego. Wykaz adresów, objętych projektem realizowanym przez Orange Polska, dostępny jest na stronie: https://www.orange.pl/view/popc

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy.

W pierwszym światłowody zostały doprowadzone do szkół i placówek edukacyjnych zakwalifikowanych do projektu w miejscowościach: MIESZAŁKI, IWIN.

Placówki te, na bazie wybudowanego przez Orange Polska światłowodu, mogą korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Szczegółowe informacje dostępne sa na stronie https://ose.gov.pl/.

12 listopada 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (3)
Czytaj więcej o: Światłowód w naszej gminie

Ustawa „Za życiem” – przypominamy na czym polega

Logo za życiem

Ustawa „Za życiem” określa uprawnienia kobiet w ciąży i rodzin do wsparcia w zakresie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, a także instrumentów polityki na rzecz rodziny. Wsparcie w ramach tej Ustawy można uzyskać w dwóch formach: finansowej oraz pomocowej, która świadczona jest przez asystenta rodziny.

12 listopada 2019
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (2)
Czytaj więcej o: Ustawa „Za życiem” – przypominamy na czym polega

Ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinku informuje, ze z dniem 04.11.2019 r. zakończono podawanie środka dezynfekującego do wody dostarczanej do miejscowości:

Grzmiąca, Sucha, Równe, Radusz 1-12, Gdaniec.

4 listopada 2019
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. (1)

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Przejdź do - Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Wczoraj (13 października br.) w całym kraju odbyły się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Na ternie naszej gminy przebiegały one bez żadnych zakłóceń.  Mieszkańcy mogli oddać swój głos w czterech obwodowych komisjach  wyborczych: w Grzmiącej (obwód nr 1), Mieszałkach (obwód nr 2), Iwinie (obwód nr 3) oraz Krosinie (obwód nr 4).  Uprawnionych do głosowana było 3 831 osób, wydano 1 657 kart do głosowania. Frekwencja wyborcza w Gminie Grzmiąca  wyniosła 43 %. W porównaniu do wyborów sprzed czterech lat to wzrost o prawie 11 %.

Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przedstawiają się następująco:

Lp.

Komitety wyborcze

Liczba uzyskanych głosów

1. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 216
2. KW Prawo i Sprawiedliwość 713
3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej 204
4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 113
5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI 360
14 października 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (12)
Czytaj więcej o: Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Apel do mieszkańców Gminy Grzmiąca

Szanowni Państwo,

Zbliżający się okres zimowy to bardzo trudny czas dla osób w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, samotnych, przewlekle chorych, a także dla rodzin niezaradnych życiowo. Złe warunki atmosferyczne, znaczne spadki temperatur, opady  i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób.  Z tego względu zwracamy się do Państwa z apelem      o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy, a nie korzystają z pomocy naszego ośrodka.

Osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, które niejednokrotnie nie są w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb mogą pozostawać bez opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, a także mogą mieć utrudniony dostęp do służby medycznej. Zrozumienie problemów i potrzeb tych osób w naszym najbliższym otoczeniu jest przejawem troski i wrażliwości – nie pozostańmy obojętni na los drugiego człowieka.

11 października 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (11)
Czytaj więcej o: Apel do mieszkańców Gminy Grzmiąca