Gmina Grzmiąca

Strona główna

Gmina otwarta na inwestycje

Ważne informacje

Konsultacje społeczne projektów Uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

informuje:

Na podstawie art. 91 ust. 9 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2019 r., poz. 1396 ze zm.)


projekty Uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie określenia programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych
dla stref województwa zachodniopomorskiego


zostaną skierowane do konsultacji społecznych.

Dokumenty dostępne będą na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w zakładce „Konsultacje” oraz w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ul. Starzyńskiego 3-4, II piętro sekretariat w dniach roboczych w godz. od 7:30-15:30.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i zainteresowane strony do składania uwag i wniosków do projektów dokumentów.

22 stycznia 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (11)
Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne projektów Uchwał Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2020 roku

Logo Gminy GrzmiącaDziałając na podstawie art.11 i 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.), art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 869 z późn. zm.) w związku z Uchwałą Nr XV/81/2019 Rady Gminy Grzmiąca z dnia 21 listopada 2019 roku w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Gminy Grzmiąca z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok”

WÓJT GMINY GRZMIĄCA

OGŁASZA

otwarty konkurs ofert

na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2020 roku

21 stycznia 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (9)
Czytaj więcej o: Otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2020 roku

Zgłaszanie kandydatów na członków komisji konkursowej

Logo Gminy GrzmiącaDziałając na podstawie art. 15 ust. 2a i 2d ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r., poz. 688 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XV/81/2019 Rady Gminy Grzmiąca z dnia 25 października 2018 roku w sprawie przyjęcia rocznego „Programu współpracy Gminy Grzmiąca z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok”.

WÓJT GMINY GRZMIĄCA

OGŁASZA NABÓR

na członków komisji konkursowej

opiniujących oferty złożone w otwartym konkursie ofert

na realizację zadań publicznych w 2020 roku

 

21 stycznia 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (10)
Czytaj więcej o: Zgłaszanie kandydatów na członków komisji konkursowej

Ogłoszenie o sprzedaży autobusów

WÓJT GMINY GRZMIĄCA

ogłasza

nieograniczony pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż

niżej opisanych pojazdów:

17 stycznia 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (5)
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o sprzedaży autobusów

Poszukiwany kandydat na stanowisko pracy pracownik gospodarczy

Powiększ zdjęcie praca

Wójt Gminy Grzmiąca poszukuje kandydata na stanowisko pracy pracownik gospodarczy. Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, u Pani Anny Michalskiej pod numerem telefonu 0 94 37 368 10 (wew 60) lub pod adresem e-mail: anna.zielinska@org.pl.

 

17 stycznia 2020
Wójt Gminy Grzmiąca (7)
Czytaj więcej o: Poszukiwany kandydat na stanowisko pracy pracownik gospodarczy

APEL do hodowców drobiu

Powiększ zdjęcie Zasady,%20które%20trzeba%20przestrzegać%20w%20celu%20ochrony%20gospodarstwa%20przed%20wirusem%20wysoce%20zjadliwej%20grypy%20ptaków%20HPA

APEL

do hodowców drobiu

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

oraz

Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

16 stycznia 2020
Urząd Gminy Grzmiąca (4)
Czytaj więcej o: APEL do hodowców drobiu

Rejestracja/nabycie/zbycie pojazdu

Powiększ zdjęcie Zmiana%20przepisów

Wraz z nowym rokiem  w życie weszły  przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Od 1 stycznia 2020 roku w życie weszły nowe przepisy dotyczące rejestracji, nabycia i zbycia pojazdów. Szczególnie głośno było o nich pod koniec ubiegłego roku. Głównie za sprawą mediów, choć na ich temat rozprawiali także  sami zainteresowani, czyli kierowcy. Gros z tych drugich, zamiast szykować się do zabawy sylwestrowej, ostatnie godziny 2019 spędziło pod drzwiami Wydziałów Komunikacji, Transportu i Dróg. A wszystko przez złą interpretację nowych zapisów… Niestety olbrzymie kolejki można było zauważyć również w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Nowe rozporządzenia mówią co prawda, że kierowcy mają 30 dni, by złożyć wniosek o rejestrację sprowadzonego pojazdu lub zawiadomić o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju i niedopełnienie tego obowiązku grozi karą, ale dotyczą one osób które zawarły, czy zawrą transakcję po pierwszym stycznia 2020 roku. Jeśli ktoś kupił lub sprowadził samochód w roku ubiegłym, nie zostanie ukarany.

A skoro już o karach mowa, to przewidziano odpowiednie „widełki”:

  1. Do 30 dni – 200 zł
  2. Od 31 dni do 90 dni – 400 zł
  3. Od 91 dni do 180 dni – 600 zł
  4. Od 181 dni do roku – 800 zł
  5. Powyżej roku – 1000 zł
9 stycznia 2020
Starostwo Powiatowe w Szczecinku (2)
Czytaj więcej o: Rejestracja/nabycie/zbycie pojazdu

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. świadczeń z pomocy społecznej

Powiększ zdjęcie oferta%20pracy

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. świadczeń z pomocy społecznej. Więcej informacji na stronie http://bip.gops.grzmiaca.org.pl/index.php?id=247714 oraz pod numerem telefonu 094 37 368 10 (wew 59) Pani Magdalena Właźlińska.

30 grudnia 2019
Kierownik Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej (10)
Czytaj więcej o: Nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. świadczeń z pomocy społecznej

A kiedy Wigilii przyjdzie czas...

Powiększ zdjęcie Wspólne%20zdjęcie%20z%20Mikołajem%20i%20elfami

A kiedy miłości przyjdzie czas
Zaśpiewa od serca każdy z nas
Dla wszystkich tych
co w pojednania dzień
smucą się...

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyło się przedstawienie jasełkowe. W role aktorów wcielili się uczniowie klas VI
i VII, a towarzyszył im chórek złożony z uczennic klasy I, III, IV i V. Zadaniem tegorocznego przedstawienia nie było klasyczne ukazanie historii narodzin Jezusa, ale patrząc na rozterki współczesnego młodego pokolenia była to próba dotarcia do wszystkich tych, którzy zapomnieli o tradycji, więzach rodzinnych, o tym co ważne i co sprawia, że te święta łączą a nie dzielą pokolenia. W rolę zbuntowanego nastolatka – Sebastiana odrzucającego te jakże ważne wartości wcielił się Wiktor Wyka z klasy VII, a towarzyszył mu jak zawsze kuszący każdego człowieka diabeł - Bartosz Czajka. Konfrontacja dobra ze złem, diabła z czystymi, białymi aniołami ( Natalią Stępień, Magdą Trawińską Nikolą Rutkowską i Sandrą Mejer) wyjaśnienie pięknych polskich tradycji dzielenia się opłatkiem, sianka pod obrusem, pustego miejsca przy stole, w połączeniu z przypomnieniem biblijnej historii Maryi i Józefa, zmieniły nastawienie Sebastiana. Jak każda bożonarodzeniowa historia i nasza zakończyła się happy endem. Sebastian, który pierwotnie wolał towarzystwo diabła zrozumiał, że w święta nikt nie powinien być sam i postanowił dołączyć do swojej rodziny, która ten szczególny czas spędzała z jego babcią.

22 grudnia 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (14)
Czytaj więcej o: A kiedy Wigilii przyjdzie czas...

Razem na Święta

Powiększ zdjęcie Razem%20na%20Świeta%20-%20logotyp

Szkolne Koło Wolontariatu Otwórz serce wzięło udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RAZEM NA ŚWIĘTA. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji wzięliśmy udział we wspólnym kolędowaniu zorganizowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką Sołectwa Grzmiąca. Spotkanie odbyło sie 14 grudnia 2019 r. przy choince, na placu w centrum miejscowości. Wspólny śpiew, pyszny poczęstunek oraz wizyta Świętego Mikołaja stworzyła cudowny i wyjątkowy klimat dla nadchodzących Świąt. Ten piękny zwyczaj miał na celu integrację lokalnego społeczeństwa w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wolontariusze kwestowali na rzecz budowy Domu Hospicyjnego dla Dzieci w woj. podkarpackim inaczej nazywany Dom Aniołków. Akcja organizowana jest przez Fundację "Z Serca dla Serca".

Chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowych przedsięwzięciach w szczególnym dla nas wszystkich czasie.

22 grudnia 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (25)
Czytaj więcej o: Razem na Święta