Gmina Grzmiąca

Strona główna

Ważne informacje

Zaproszenie do udziału w Otwartym Spotkaniu Konsultacyjnym w sprawie podziału Sołectwa Przystawy na dwa odrębne sołectwa

Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Powiększ zdjęcie Susza

W załączeniu dostępny jest wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Poszkodowanych Rolników prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza do Sekretariatu Urzędu Gminy Grzmiąca.

8 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (8)
Czytaj więcej o: Wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego

Nowoczesny wóz strażacki trafi do strażaków w Grzmiącej. Umowa już podpisana!

Powiększ zdjęcie Zgromadzeni%20na%20podpisaniu%20umowy%20

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej mogą mieć prawdziwy powód do radości. Wczoraj w południe podpisano umowę o dofinansowanie Projektu pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej”. Ochotnicza Straż Pożarna w Grzmiącej otrzyma 859 630,50 złotych (85%) dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygnięcia konkursu skierowanego do ochotniczych straży pożarnych w działaniu 3.4 - Adaptacja do zmian klimatu - Typ 2. Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii.

4 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (6)
Czytaj więcej o: Nowoczesny wóz strażacki trafi do strażaków w Grzmiącej. Umowa już podpisana!

Granty Sołeckie – umowy podpisane!

Powiększ zdjęcie Zdjeęcie%20grupowe

Dziś odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację działań w ramach “Grantów Sołeckich” edycja 2019. Dokumenty podpisywali: Tomasz Sobieraj – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski, Skarbnik Gminy Grzmiąca Barbara Golczyk oraz Sołtysi Piotr Chojnicki, Kacper Szcześniak oraz Kinga Drapała. W spotkaniu uczestniczył także Senator Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Zientarski.  

4 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (7)
Czytaj więcej o: Granty Sołeckie – umowy podpisane!

Debata społeczna w Grzmiącej

Powiększ zdjęcie Zaproszeni%20Policjanci%20

26 czerwca br. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Grzmiącej odbyła się debata społeczna pn.: „Bezpieczna Gmina Grzmiąca”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją ale przede wszystkim lokalną społeczność.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Grzmiąca odbyło się 26 czerwca br. o 16.00 w szkole podstawowej. Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa zasiedli, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku młodszy inspektor Andrzej Dziemianko, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarz Tomasz Bykowski, aspirant sztabowy Marek Ambruszewicz Kierownik Posterunku Policji w Barwicach, oraz aspirant sztabowy Krzysztof Przyborowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku. Honorowe miejsce przy stole zajął również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski. Obecni byli również wszyscy dzielnicowi z barwickiego posterunku policji.

3 lipca 2019
Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku (4)
Czytaj więcej o: Debata społeczna w Grzmiącej

500 plus

Powiększ zdjęcie plakat%20500%20plus

Przypominamy!

Od dziś można składać e-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Od 1 sierpnia osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub za pośrednictwem poczty.

1 lipca 2019
GOPS (2)
Czytaj więcej o: 500 plus

Informacja dla rolników

1 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (3)
Czytaj więcej o: Informacja dla rolników

Sesja absolutoryjna

Powiększ zdjęcie Sesja%20absolutoryjna

W piątek odbyła się IX sesja Rady Gminy Grzmiąca, sesja absolutoryjna, która jest jedną z najważniejszych sesji w ciągu roku.
Podczas obrad, wobec nowych przepisów Wójt Gminy Grzmiąca po raz pierwszy zobligowany był do przedstawienia raportu o stanie gminy. Po krótkiej dyskusji nad raportem Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Grzmiąca Patrykowi Makowskiemu wotum zaufania.
Również jednomyślnie Radni Rady Gminy Grzmiąca zdecydowali o przyznaniu Wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. W swoim wystąpieniu nasz Włodarz podziękował Radnym oraz Pani Skarbnik.

1 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (1)
Czytaj więcej o: Sesja absolutoryjna

Podsumowanie Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Powiększ zdjęcie Oficjalne%20rozpoczęcie%20zawodów

W sobotę na stadionie miejskim w Barwicach odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach wzięły udział jednostki OSP działające na terenie naszej gminy tj. OSP Grzmiąca, OSP Krosino, OSP Storkowo oraz jednostki z terenu gminy Barwice, OSP Barwice i OSP Stary Chwalim.
Burmistrz Barwic Mariusz Kieling, Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski oraz Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski po krótkich przemowach dokonali uroczystego otwarcia zawodów. Gminę Grzmiącą reprezentowały także Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Grzmiąca Monika Stokowiec.
Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja drużyn. Strażacy zmagali się w dwóch konkurencjach, sztafeta pożarnicza - CTiF i ćwiczenia bojowe. Sędzią Głównym był aspirant Łukasz Lachowski.

26 czerwca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca (15)
Czytaj więcej o: Podsumowanie Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Zalecenia dotyczące zachowania podczas upałów

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS UPAŁÓW 

Podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30ºC i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego    i  przegrzania   organizmu.  W   tym   czasie   należy   otoczyć   szczególną   troską   dzieci,   osoby   starsze i chore. Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu.

26 czerwca 2019
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie (17)
Czytaj więcej o: Zalecenia dotyczące zachowania podczas upałów