Gmina Grzmiąca

Andrzejki czas wróżb

29 listopada 2019

"Nalewajcie wosku na wodę, ujrzyjcie swoją przygodę ..".

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie "odczytują" cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Dnia 26 listopada uczniowie klas starszych uczestniczyli w imprezie andrzejkowej. Na wstępie Oliwia Lipian i Wiktoria Urbaniak przedstawiły krótką historię andrzejek.  Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego sami uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Wspólne zabawy sprawiły nam wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Całość spotkania umilił przepyszny słodki poczęstunek. Tego też dnia uczniowie uczestniczyli w andrzejkowej loterii fantowej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i Szkolną Kasę Oszczędności.

Wspólne zabawy sprawiły wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

 

                                                                                                                   Samorząd Uczniowski SP Iwin

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (11)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Andrzejki - czas wróżb i magii

    Andrzejki - czas wróżb i magii

  • Powiększ zdjęcie Andrzejki - wspólne zabawy

    Andrzejki - wspólne zabawy

  • Powiększ zdjęcie Krótka historia andrzejek

    Krótka historia andrzejek