Gmina Grzmiąca

Informacja o ilości odpadów pochodzących z działalności rolniczej z terenu Gminy Grzmiąca

2 października 2019

Informujemy, że Gmina Grzmiąca zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa. W ramach dofinansowania kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez Gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Grzmiąca zainteresowani udziałem w programie proszeni są o wypełnienie ankiety dotyczącej ilości odpadów, która ułatwi oszacowanie wysokości kosztów przy składaniu wniosku.

Ankietę należy złożyć do dnia 31 października 2019 r.:

UWAGA: Ankiety złożone po 31 października br. nie zostaną uwzględnione przy składaniu wniosku. Dofinansowanie 1 Mg odpadów wynosi 500 zł, w przypadku przekroczenia tej kwoty rolnik będzie zobowiązany dopłacić różnicę.

Ankieta w załączeniu.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (6)

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Opakowania foliowe

    Opakowania foliowe